TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

"Copernicus" - nowy prom na linii ze Świnoujścia do Szwecji
InfoShip.pl - Opublikowano: 02.01.2018 13:49:04 1 komentarz
Copernicus to siostrzana jednostka promu, który od lat pływa w barwach Unity Line, czyli należącego do Euroafrica, Galileusza.

Włoska "Puglia" ma zastąpić eksploatowany w barwach Unity Line od 2008 roku prom "Kopernik". Nowa jednostka ma się nazywać "Copernicus".

Jak informuje portal infomare.pl - firma EuroAfrica kupiła nowy prom samochodowo-pasażerski we Włoszech. Zbudowana w 1995 roku we włoskiej stoczni Fincantieri, Puglia ma zastąpić eksploatowany w barwach Unity Line od 2008 roku prom "Kopernik".

Nowa jednostka ma się nazywać "Copernicus" i pojawi się w naszym kraju prawdopodobnie w drugiej połowie stycznia 2018 roku. Jednostka zostanie zmodernizowana i dostosowana do potrzeb nowego właściciela. To m.in. dodanie na zakupionym statku steru strumieniowego na dziobie i dobudowanie kabin.

Prom będzie eksploatowany na trasie Świnoujście-Południowa Szwecja i wejdzie do eksploatacji prawdopodobnie w kwietniu lub maju 2018 roku.

Puglia to siostrzana jednostka eksploatowanego przez Unity Line "Galileusza". Prom zabiera na pokład prawie 100 pasażerów, a długość linii ładunkowej wynosi ok. 1800 metrów.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Unity Line
Szwecja
  • gośc db – 03.01.2018

    czy zabiera tez tabor kolejowy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.