TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Doroczne otwarcie żeglarskiego sezonu na Mazurach
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.05.2018 17:27:18
Doroczne otwarcie żeglarskiego sezonu na Mazurach

1 maja na Kanale Łuczańskim w Giżycku odbędzie się wielkie otwarcie mazurskiego sezonu wodnego oraz parada jednostek pływających.

1 maja na Kanale Łuczańskim w Giżycku odbędzie się wielkie otwarcie mazurskiego sezonu wodnego oraz parada jednostek pływających.


Sygnałem do rozpoczęcia kolorowej parady będzie symboliczne otwarcie mostu obrotowego na kanale o godz. 12.00. Uczestnicy parady wezmą udział w konkursie na najoryginalniej udekorowaną łódź i przebraną załogę.

Przed tym punktem kulminacyjnym zaplanowano od godz. 10.00 m.in. regaty na jeziorze Niegocin, widowisko "Zdobywanie mostu", czyli pokaz sprzętu i wyszkolenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, występ tancerek samby i koncert zespołu OKAW Sztorm. O godz. 11.50 nastąpi zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po paradzie odbędą się pokazy flyboardu, koncert Tymona Tymańskiego (godz. 13.00) i wernisaż wystawy "Sztuka z importu" w Porcie Ekomarina (godz. 17.00).

2 maja o godz. 11.00 wystartują XXI Ogólnopolskie Biegi Rodzinne w Lesie Miejskim (zapisy od godz. 9.00). Przewidziano też inne atrakcje w ramach Garnizonowego Festynu Rodzinnego. W godz. 15.00-18.00 miasto zaprasza na piknik "W barwach biało czerwonych" na terenie Klubu 15 GBZ (ul. Mazurska 4). W programie m.in.: pokazy wojskowe, poczęstunek grochówką, koncert orkiestry wojskowej, dziecięce prezentacje wokalno-instrumentalne, animacje i zabawy dla najmłodszych.

Kolejnego dnia obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpocznie msza w intencji ojczyzny w sanktuarium św. Brunona (godz. 10.00). Potem zaplanowano m.in. Mistrzostwa Giżycka w Petanque (gra w bule) "100 rzutów na 100-lecie Polski Niepodległej" o godz. 14.00 (park przy ul. Moniuszki), a także Rajd Rowerowy Rotary (Giżycko i okolice, 30 km).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mazury
Port Giżycko
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.