TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polska załoga promu Stena Spirit nagrodzona
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.05.2017 15:13:27 1 komentarz
Polska załoga statku Stena Spirit nagrodzona

Fundacja Szwedzkiej Marynarki Handlowej, która przyznaje nagrody w branży żeglugowej, odznaczyła polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy.

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez Stiftelse Sveriges Sjömanshus, czyli Fundację Szwedzkiej Marynarki Handlowej. Organizacja, która przyznaje nagrody w branży żeglugowej, odznaczyła polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy.

Otrzymaną nagrodę – 20 000 koron – kapitan Adam Kędziora wraz z załogą przekazali na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" w Gdyni.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy polska załoga otrzymała takie wyróżnienie. Nagroda, którą przekazano w Goeteborgu, została przyznana za doskonałą postawę marynarzy podczas zdarzenia na pokładzie Stena Spirit z sierpnia 2016 roku.

Załoga statku opanowała zadymienie na pokładzie, dzięki czemu żaden z pasażerów nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Jestem zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę za wzorową postawę załogi Stena Spirit. Szczególne podziękowania należą się załodze za wyjątkowe zaangażowanie w zapobieganie zagrożeniom, z jakimi możemy spotkać się na morzu – mówi kapitan Adam Kędziora.

Finansowa część wyróżnienia trafiła w całości do Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Dziękuję za ten piękny gest. Pieniądze z przekazanej przez załogę Stena Spirit nagrody wspomogą codzienne funkcjonowanie hospicjum i umożliwią nam pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. – powiedział dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch.Sprawdź też:
Stena Line
prom
  • ewka – 14.05.2017

    Brawo

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.