TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polska załoga promu Stena Spirit nagrodzona
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.05.2017 15:13:27 1 komentarz
Polska załoga statku Stena Spirit nagrodzona

Fundacja Szwedzkiej Marynarki Handlowej, która przyznaje nagrody w branży żeglugowej, odznaczyła polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy.

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez Stiftelse Sveriges Sjömanshus, czyli Fundację Szwedzkiej Marynarki Handlowej. Organizacja, która przyznaje nagrody w branży żeglugowej, odznaczyła polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy.

Otrzymaną nagrodę – 20 000 koron – kapitan Adam Kędziora wraz z załogą przekazali na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" w Gdyni.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy polska załoga otrzymała takie wyróżnienie. Nagroda, którą przekazano w Goeteborgu, została przyznana za doskonałą postawę marynarzy podczas zdarzenia na pokładzie Stena Spirit z sierpnia 2016 roku.

Załoga statku opanowała zadymienie na pokładzie, dzięki czemu żaden z pasażerów nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Jestem zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę za wzorową postawę załogi Stena Spirit. Szczególne podziękowania należą się załodze za wyjątkowe zaangażowanie w zapobieganie zagrożeniom, z jakimi możemy spotkać się na morzu – mówi kapitan Adam Kędziora.

Finansowa część wyróżnienia trafiła w całości do Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Dziękuję za ten piękny gest. Pieniądze z przekazanej przez załogę Stena Spirit nagrody wspomogą codzienne funkcjonowanie hospicjum i umożliwią nam pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. – powiedział dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stena Line
prom
  • ewka – 14.05.2017

    Brawo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.