TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zamknięcie żeglugi na Odrze Granicznej i j. Dąbie
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 25.01.2019 12:30:03
Zamknięcie żeglugi na Odrze Granicznej i j. Dąbie

Przez pogodę ograniczono żeglugę na Odrze i Jeziorze Dąbie

Z powodu utrzymującego się mrozu i zjawisk lodowych zdecydowano o zamknięciu żeglugi na odcinku od ujścia Warty do wysokości Widuchowej oraz na Jeziorze Dąbie - poinformował w piątek Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podczas kilku ostatnich dni temperatury poniżej zera spowodowały obniżenie się temperatury wody i pojawienie się zjawisk lodowych. W czwartkowy wieczór ilość tzw. śryżu lodowego oceniono na od 5 do 25% proc. na różnych odcinkach Odry.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie w uzgodnieniu z Urzędem Dróg Wodnych i Żeglugi w niemieckim Eberswalde oraz Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie zdecydował o częściowym zamknięciu żeglugi na Odrze Granicznej, na którym widać oblodzenie.

Żegluga jest zamknięta na odcinku od ujścia Warty do wysokości Widuchowej oraz na Jeziorze Dąbie. Niewykluczone są kolejne ograniczenia w ruchu żeglugowym na wysokości Odry Wschodniej i Zachodniej. Zmiany w tym zakresie są konsultowane ze stroną niemiecką i Urzędem Żeglugi Śródlądowej.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie (RZGW) w najbliższym czasie nie przewiduje konieczności lodołamania, bo prognozy mówią o ociepleniu. W pogotowiu jednak czeka 13 lodołamaczy; 7 należących do floty zachodniopomorskiej oraz 6 niemieckich jednostek.

RZGW podaje, że zagrożenia powodziowego obecnie nie ma. Nad sytuacją w regionie całą dobę czuwa Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej. (PAP)

autor: Kacper ReszczyńskiSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
RZGW Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.