TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

220-metrowa kładka nad Jeziorem Ełckim
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 14.01.2019 09:30:29
220-metrowa kładka nad Jeziorem Ełckim

W tym roku ma rozpocząć się budowa kładki pieszo-rowerowej, która połączy brzegi Jeziora Ełckiego (woj. warmińsko-mazurskie).

W tym roku ma rozpocząć się budowa kładki pieszo-rowerowej, która połączy brzegi Jeziora Ełckiego (woj. warmińsko-mazurskie). Kładka o długości ponad 220 m będzie zawieszona 5 m nad lustrem wody, żeby mogły pod nią swobodnie przepływać łodzie.

Jak poinformował Urząd Miasta Ełku, rozpoczęcie tej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w 2020 r. Łączny koszt przedsięwzięcia sięga ok. 11,5 mln zł, z czego 9,6 mln zł miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. warmińsko-mazurskiego.

Kładka ma połączyć oba brzegi jeziora na wysokości nowej plaży miejskiej na osiedlu Jeziorna. Będzie łączyła promenadę miejską z kolejnym jej planowanym odcinkiem, czyli ścieżką szutrową od miejscowości Chruściele wzdłuż Jeziora Ełckiego do ul. Zamkowej. Ma to umożliwić rowerzystom i pieszym wycieczki wokół jeziora i podnieść atrakcyjność turystyczną Ełku.

W ramach inwestycji powstaną także specjalne systemy bezpieczeństwa - punkty kamerowe, punkty SOS oraz system informacji wizualnej. Na kładce przewidziano również miejsca widokowe i punkty edukacyjne dotyczące jeziora i przyrody Mazur.

Inwestycja jest jednym z elementów projektu budżetu miasta na rok 2019, który ma być głosowany na sesji ełckiej rady miejskiej w najbliższy czwartek.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
Warmińsko-Mazurskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.