TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

25 lat MPK-Łódź [FILM]
TVP ŁÓDŹ - Opublikowano: 05.01.2018 14:08:22

25 lat temu w Łodzi rozpoczęło działalność Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Spółka zastąpiła dotychczasowe przedsiębiorstwo państwowe.

25 lat temu w Łodzi rozpoczęło działalność Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Spółka zastąpiła dotychczasowe przedsiębiorstwo państwowe. Udziałowcem zostało miasto.

1 stycznia 1993 roku powstawało MPK Łódź, wtedy polskie życie codzienne wyglądało zupełnie inaczej. Przez te lata w przedsiębiorstwie, które codziennie wozi nas do szkoły , pracy i domu zmieniło się wiele. Nowe tramwaje i autobusy oraz udogodnienia dla pasażerów.

Komunikacja miejska w Łodzi w tym roku będzie miała sporo powodów do świętowania,bo przypada aż 5 rocznic.Między innymi mija 120 lat od kiedy w mieście pojawił się pierwszy tramwaj a także 70 rocznica wprowadzenia komunikacji autobusowej. W związku z uroczystościami MPK przygotowuje kapsułę czasu w której znajdą się wizję mieszkańców na temat tego jak komunikacja miejska będzie wyglądać w styczniu 2043 roku.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
jubileusz
MPK Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.