TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

86 lat morskiego dworca w Gdyni
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.12.2019 13:30:30
86 lat morskiego dworca w Gdyni ; fot. Bogna Kociumbas / www.polska1.pl.

W weekend 7 i 8 grudnia będzie można świętować 86. urodziny budynku dworca morskiego w Gdyni, czyli dzisiejszego Muzeum Emigracji.

W weekend 7 i 8 grudnia będzie można świętować 86. urodziny budynku dworca morskiego w Gdyni, czyli dzisiejszego Muzeum Emigracji. Wydarzenie zacznie się premierą spektaklu performatywno-tanecznego "7 lekcji geometrii", a w programie są jeszcze warsztaty dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem i pokaz filmu.

Budynek dworca morskiego został oddany do użytku 8 grudnia 1933 roku przy Nabrzeżu Francuskim. Był to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Dworzec pełnił rolę macierzystej bazy pasażerskiej floty transatlantyckiej Gdynia–Ameryka Linie Żeglugowe i był centralnym miejscem przedwojennego ruchu pasażerskiego.

Lekcja geometrii

Obchody urodzin dworca morskiego w Gdyni rozpocznie specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl "7 lekcji Bauhausu". W sobotę, 7 grudnia nie będzie można zwiedzać Muzeum Emigracji. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

Inspiracją do stworzenia przedstawienia jest twórczość Oscara Schlemmera – jednego z mistrzów Bauhausu, który swoim dziełem "Balet triadyczny" zrewolucjonizował myślenie o ciele aktora / tancerza w przestrzeni. Spektakl "7 lekcji geometrii" to spektakl o relacjach między formami geometrycznymi, będącymi istotą przestrzeni scenicznej, a możliwościami poruszającego się w niej ciała. To nie tylko choreografia i ruch sceniczny. To interdyscyplinarna podróż przez różne rozwiązania przestrzenno-kompozycyjne wzbogacone o animacje i muzykę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Port Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.