TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

86 lat morskiego dworca w Gdyni
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.12.2019 13:30:30
86 lat morskiego dworca w Gdyni ; fot. Bogna Kociumbas / www.polska1.pl.

W weekend 7 i 8 grudnia będzie można świętować 86. urodziny budynku dworca morskiego w Gdyni, czyli dzisiejszego Muzeum Emigracji.

W weekend 7 i 8 grudnia będzie można świętować 86. urodziny budynku dworca morskiego w Gdyni, czyli dzisiejszego Muzeum Emigracji. Wydarzenie zacznie się premierą spektaklu performatywno-tanecznego "7 lekcji geometrii", a w programie są jeszcze warsztaty dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem i pokaz filmu.

Budynek dworca morskiego został oddany do użytku 8 grudnia 1933 roku przy Nabrzeżu Francuskim. Był to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Dworzec pełnił rolę macierzystej bazy pasażerskiej floty transatlantyckiej Gdynia–Ameryka Linie Żeglugowe i był centralnym miejscem przedwojennego ruchu pasażerskiego.

Lekcja geometrii

Obchody urodzin dworca morskiego w Gdyni rozpocznie specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl "7 lekcji Bauhausu". W sobotę, 7 grudnia nie będzie można zwiedzać Muzeum Emigracji. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

Inspiracją do stworzenia przedstawienia jest twórczość Oscara Schlemmera – jednego z mistrzów Bauhausu, który swoim dziełem "Balet triadyczny" zrewolucjonizował myślenie o ciele aktora / tancerza w przestrzeni. Spektakl "7 lekcji geometrii" to spektakl o relacjach między formami geometrycznymi, będącymi istotą przestrzeni scenicznej, a możliwościami poruszającego się w niej ciała. To nie tylko choreografia i ruch sceniczny. To interdyscyplinarna podróż przez różne rozwiązania przestrzenno-kompozycyjne wzbogacone o animacje i muzykę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Port Gdynia