TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Amazonka: Zatonął prom z Manaus do Santarem
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 04.03.2020 18:00:59
Tragedia na Amazonce. Zatonął prom

Zatonął statek na dopływie Amazonki, zginęło 18 osób.

W katastrofie statku, który zatonął na jednym z dopływów Amazonki w stanie Amapa, zginęło co najmniej 18 osób. 30 osób uznano za zaginione, wciąż trwają poszukiwania - podały w poniedziałek władze regionalne. Na pokładzie promu Anna Karolina III było 70 osób.

Do katastrofy doszło 29 lutego na rzece Jari niedaleko ujścia Amazonki.

1 i 2 marca trwała tam akcja ratunkowa. Uratowano 46 osób. Na miejscu jest 50 żołnierzy. Dla przeszukania niedostępnej okolicy wysłano śmigłowce i samoloty wojskowe.

Przyczyny zatonięcia statku nie są znane. "To było, jak z filmu, wydostaliśmy się przez okno i wdrapaliśmy na górny pokład podczas gdy statek szedł na dno. Uratował nas inny statek. Z jego pokładu widzieliśmy, jak nasz prom zniknął pod wodą" - powiedziała w rozmowie z portalem informacyjnym G1 Vanderleia Monteiro. 45-latka wyznała, że nie umie pływać.

Statek zapewniał połączenie promowe między Macapą, stolicą stanu Amapa i Santarem w stanie Para. Całkowity czas rejsu miał wynieść 36 godzin.

Żegluga śródlądowa wszczęła dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny zatonięcia statku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
prom
Brazylia