TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Astaldi najbliżej budowy tunelu Uznam - Wolin
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.11.2017 16:00:42
Astaldi połączy wyspy Uznam i Wolin. Tunelem

24 listopada komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. za kwotę 727.098.144 zł.

Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od wyboru wykonawcy. Dokumentację postępowania sprawdzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

- To bardzo dobra wiadomość dla Świnoujścia i jego mieszkańców - mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski. – Jeśli założony harmonogram prac zostanie utrzymany, to tunelem do Świnoujścia pojedziemy pod koniec 2021 roku.

- Jeżeli nie będzie odwołań i wszelkie kontrole przebiegną sprawnie, to na początku przyszłego roku umowa będzie mogła zostać podpisana. Z wielką starannością i zaangażowaniem realizujemy swoje obowiązki jako inwestor zastępczy, tak aby procedura przetargowa, a następnie realizacja tej bardzo ważnej inwestycji przebiegała sprawnie – powiedział Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

- To ogromny krok do przodu, jeżeli chodzi o realizację tej tak ważnej dla rozwoju naszego miasta i całego regionu inwestycji – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.Sprawdź też:
Port Świnoujście
tunel
prom

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.