TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Astaldi najbliżej budowy tunelu Uznam - Wolin
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.11.2017 16:00:42
Astaldi połączy wyspy Uznam i Wolin. Tunelem

24 listopada komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

24 listopada komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. za kwotę 727.098.144 zł.

Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od wyboru wykonawcy. Dokumentację postępowania sprawdzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

- To bardzo dobra wiadomość dla Świnoujścia i jego mieszkańców - mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski. – Jeśli założony harmonogram prac zostanie utrzymany, to tunelem do Świnoujścia pojedziemy pod koniec 2021 roku.

- Jeżeli nie będzie odwołań i wszelkie kontrole przebiegną sprawnie, to na początku przyszłego roku umowa będzie mogła zostać podpisana. Z wielką starannością i zaangażowaniem realizujemy swoje obowiązki jako inwestor zastępczy, tak aby procedura przetargowa, a następnie realizacja tej bardzo ważnej inwestycji przebiegała sprawnie – powiedział Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

- To ogromny krok do przodu, jeżeli chodzi o realizację tej tak ważnej dla rozwoju naszego miasta i całego regionu inwestycji – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Świnoujście
tunel
prom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.