TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Audioprzewodnik na rejs tramwajem wodnym Wars
ZTM WARSZAWA InfoShip.pl - Opublikowano: 08.08.2017 12:30:59
Audioprzewodnik na rejs tramwajem wodnym Wars

Rejsy tramwajem wodnym Warszawskich Linii Turystycznych cieszą się olbrzymią popularnością, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował audioprzewodnik, w którym znalazły się informacje o najważniejszych zabytkach mijanych po drodze.

Plik można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej ZTM-u. Most Poniatowskiego, Most Łazienkowski, Port Czerniakowski, Wał Miedzeszyński, kościół Świętej Trójcy na Solcu, osiedle Gocław – każde z tych miejsc ma bogatą i ciekawą historię. Warto nie tylko im się przyjrzeć, ale także dowiedzieć się, kiedy powstały, jakie ważne postaci są z nimi związane, jak wpisały się w bogatą historię Warszawy? Skąd wzięła się nazwa Saska Kępa, na czyją cześć nazwano pierwotnie most Poniatowskiego, dlaczego studnia pobierająca wodę dla Warszawy nazywa się Gruba Kaśka i czemu krążą wokół niej Chude Wojtki? Na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w audioprzewodniku, w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

ZTM przypomina, że w sierpniu tramwaj wodny pływa w piątki, soboty i niedziele, dnie świąteczne (oraz dodatkowo 14 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą oraz drugą sobotę i niedzielę.

Bilety są dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godz. 12.00-16.00 i w piątki w godz. 14.00-18.00.Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Warszawa
tramwaj wodny

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.