TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusem na mszę. ZTM Warszawa nie mówi "nie"
GAZETA WYBORCZA-WARSZAWA - Opublikowano: 02.01.2018 14:06:47

Proboszcz na warszawskim Bródnie chce specjalnego autobusu, który przywiezie wiernych na msze.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Warszawa - proboszcz na warszawskim Bródnie chce specjalnego autobusu, który przywiezie wiernych na msze. Władzom dzielnicy pomysł się podoba, ZTM nie mówi nie, tylko mieszkańcy jakoś się nie cieszą.

Kościół znajduje się na ulicy Kowalskiego. Jak donosi gazeta.pl, stoi trochę na uboczu i nie dojeżdża do niego miejska komunikacja. Proboszcz i rada parafialna zachodzi w głowę, jak rozwiązać kwestię dowozu wiernych na msze. I wymyślili.

Proboszcz chce, żeby miast puściło specjalną linię autobusową, która będzie zbierać wiernych z okolicznych osiedli i dowiezie ich na msze. Z taką inicjatywą udał się do urzędu dzielnicy Targówek. Tam jednak dowiedział się, że radni nie są przeciwni, ale nie zajmują się wytyczaniem linii autobusowych i odesłano go do ZTM.

Rzecznik ZTM przyznaje, że wniosek wpłynął. Choć odrzuca myśl specjalnej linii autobusowej do parafii to przyznaje, że jest w planach autobus, który będzie kursował między osiedlami do któregoś z przystanków drugiej linii metra, więc niejako przy okazji może przystawać także przy parafii.

I tylko części mieszkańców pomysł się nie podoba. Zwracają uwagę, że na małych osiedlowych uliczkach wytyczenie trasy autobusu może skutkować zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych i zwiększeniem hałasu. Taka sytuacja ma miejsce chociażby na ulicy Hanki Ordonówny na warszawskiej Białołęce, gdzie kilka tygodni temu puszczono autobus linii 518. Mała uliczka niemalże z dnia na dzień się zakorkowała.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
linie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.