TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białoruska część Kanału Augustowskiego czeka na turystów
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 12.04.2017 12:43:53
Kanał Augustowski, fot. J. Koniecko

50 km nowych ścieżek rowerowych w białoruskiej części Kanału Augustowskiego plus możliwość bezwizowego przekroczenia granicy kajakiem, pieszo lub na rowerze - od 28 kwietnia. Tak władze obwodu grodzieńskiego przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego.

-"Przed rozpoczęciem sezonu przygotowujemy 50 km tras rowerowych" ? poinformowała białoruska agencja informacyjna BiełTA, powołując się na Departament Sportu i Turystyki władz obwodu grodzieńskiego.

-"Od 28 kwietnia rozpocznie funkcjonowanie przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na polsko-białoruskiej granicy na Kanale Augustowskim. W tym sezonie działać będzie ono nie tylko jako przejście wodne, ale także piesze i rowerowe" ? potwierdził departament.

Jak poinformowano, trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia ścieżek; w minionych dniach testowali je przedstawiciele lokalnych władz.

26 października ubiegłego roku białoruskie władze wprowadziły w parku "Kanał Augustowski", w Grodnie i wyznaczonych regionach obwodu grodzieńskiego pięciodniowy ruch bezwizowy. Obywatele Polski i innych krajów mogą przekroczyć polsko-białoruską granicę bez wizy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka-Bruzgi, a w sezonie letnim także przez przejście sezonowe Rudawka-Lesnaja w pobliżu śluzy Kurzyniec.

Warunkiem skorzystania z trybu bezwizowego jest wykupienie usługi turystycznej u jednego z białoruskich operatorów i uzyskanie na tej podstawie specjalnego dokumentu, który uprawnia do przekroczenia granicy.

Jak mówił w rozmowie z PAP Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego, od 28 kwietnia do 3 maja władze polskiego regionu wraz z władzami obwodu grodzieńskiego planują "hucznie rozpocząć sezon turystyczny na Kanale Augustowskim, organizując Wielką Majówkę", w ramach której odbędzie się inauguracja przejścia sezonowego Rudawka-Lesnaja.

BiełTA informuje, że od początku obowiązywania ruchu bezwizowego region odwiedziło ponad 8,4 tys. turystów z 36 krajów. (PAP)


Sprawdź też:
Kanał Augustowski
Białoruś

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.