TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białoruska część Kanału Augustowskiego czeka na turystów
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 12.04.2017 12:43:53
Kanał Augustowski, fot. J. Koniecko

50 km nowych ścieżek rowerowych w białoruskiej części Kanału Augustowskiego plus możliwość bezwizowego przekroczenia granicy kajakiem, pieszo lub na rowerze - od 28 kwietnia.

50 km nowych ścieżek rowerowych w białoruskiej części Kanału Augustowskiego plus możliwość bezwizowego przekroczenia granicy kajakiem, pieszo lub na rowerze - od 28 kwietnia. Tak władze obwodu grodzieńskiego przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego.

-"Przed rozpoczęciem sezonu przygotowujemy 50 km tras rowerowych" ? poinformowała białoruska agencja informacyjna BiełTA, powołując się na Departament Sportu i Turystyki władz obwodu grodzieńskiego.

-"Od 28 kwietnia rozpocznie funkcjonowanie przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na polsko-białoruskiej granicy na Kanale Augustowskim. W tym sezonie działać będzie ono nie tylko jako przejście wodne, ale także piesze i rowerowe" ? potwierdził departament.

Jak poinformowano, trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia ścieżek; w minionych dniach testowali je przedstawiciele lokalnych władz.

26 października ubiegłego roku białoruskie władze wprowadziły w parku "Kanał Augustowski", w Grodnie i wyznaczonych regionach obwodu grodzieńskiego pięciodniowy ruch bezwizowy. Obywatele Polski i innych krajów mogą przekroczyć polsko-białoruską granicę bez wizy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka-Bruzgi, a w sezonie letnim także przez przejście sezonowe Rudawka-Lesnaja w pobliżu śluzy Kurzyniec.

Warunkiem skorzystania z trybu bezwizowego jest wykupienie usługi turystycznej u jednego z białoruskich operatorów i uzyskanie na tej podstawie specjalnego dokumentu, który uprawnia do przekroczenia granicy.

Jak mówił w rozmowie z PAP Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego, od 28 kwietnia do 3 maja władze polskiego regionu wraz z władzami obwodu grodzieńskiego planują "hucznie rozpocząć sezon turystyczny na Kanale Augustowskim, organizując Wielką Majówkę", w ramach której odbędzie się inauguracja przejścia sezonowego Rudawka-Lesnaja.

BiełTA informuje, że od początku obowiązywania ruchu bezwizowego region odwiedziło ponad 8,4 tys. turystów z 36 krajów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kanał Augustowski
Białoruś
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.