TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa kładki na Motławie z lotu ptaka
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.04.2017 11:37:58
Budowa kładki na Motławie z lotu ptaka; fot. Wojtek Jakubowski / Fotokombinat / KFP

Przyczółki już są, prace wykończeniowe w sterowni dobiegają końca. Zwodzona konstrukcja gdańskiej kładki dla pieszych na Motławie - składana na lądzie z elementów, które przez kilka tygodni docierały do Gdańska z hal produkcyjnych w Zawierciu - ma połączyć Ołowiankę z Długim Pobrzeżem za niespełna miesiąc.

W połowie czerwca przeprawa zostanie oddana do użytku. Widowiskowa operacja posadowienia kładki na przyczółkach zaplanowana jest na 8 maja. Wówczas też tor wodny zostanie zamknięty na trzy tygodnie. W tym czasie nastąpi posadowienie i montaż kładki.

26 maja zaplanowano otwarcie technologiczne (a więc podniesienie kładki). Przez kolejne ponad dwa tygodnie "dopinane" będą wszelkie formalności, by 14 czerwca oddać kładkę do użytkowania.


Sprawdź też:
Port Gdańsk
Motława
kładka

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.