TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa kładki na Motławie z lotu ptaka
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.04.2017 11:37:58
Budowa kładki na Motławie z lotu ptaka; fot. Wojtek Jakubowski / Fotokombinat / KFP

Przyczółki już są, prace wykończeniowe w sterowni dobiegają końca. Zwodzona gdańska kładka dla pieszych na Motławie ma połączyć Ołowiankę z Długim Pobrzeżem za niespełna miesiąc.

Przyczółki już są, prace wykończeniowe w sterowni dobiegają końca. Zwodzona konstrukcja gdańskiej kładki dla pieszych na Motławie - składana na lądzie z elementów, które przez kilka tygodni docierały do Gdańska z hal produkcyjnych w Zawierciu - ma połączyć Ołowiankę z Długim Pobrzeżem za niespełna miesiąc.

W połowie czerwca przeprawa zostanie oddana do użytku. Widowiskowa operacja posadowienia kładki na przyczółkach zaplanowana jest na 8 maja. Wówczas też tor wodny zostanie zamknięty na trzy tygodnie. W tym czasie nastąpi posadowienie i montaż kładki.

26 maja zaplanowano otwarcie technologiczne (a więc podniesienie kładki). Przez kolejne ponad dwa tygodnie "dopinane" będą wszelkie formalności, by 14 czerwca oddać kładkę do użytkowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Gdańsk
Motława
kładka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.