TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz i tramwaj wodny w sezonie 2018
- Opublikowano: 28.04.2018 11:00:37
Bydgoszcz rozpoczęła sezon tramwaju wodnego 2018

Dzisiaj - 28 kwietnia - Bydgoszcz rozpoczyna sezon żeglugowy swojego mocno zmienionego tramwaju wodnego. "Słoneczniki" popływają do 30 września.

W sobotę (28 kwietnia) na Brdę wypłynęły tramwaje wodne, które obsługują dwie malownicze linie - linia Staromiejska i linia Słoneczna. Okres żeglugowy w mieście rozpoczyna się 28 kwietnia i trwa do 30 września.

Rzeka Brda wpływa na rozwój miasta od początku jego istnienia. To właśnie nad nią zlokalizowane są najbardziej interesujące miejsca. Jedną z atrakcji jest rejs tramwajem wodnym, na który teraz - w sezonie 2018 -  będzie można szybciej i sprawniej zakupić bilet. Wszystko przez internet. Dodatkowo w 2018 r. bydgoski tramwaj wodny zostanie wyłączony z miejskiego systemu komunikacji i stanie się atrakcją turystyczną.

Zmiany, zmiany

Do tej pory bilety na rejs tramwajem wodnym były dostępne wyłącznie u załogi. Często zdarzały się sytuacje, że na przystanku czekało więcej chętnych, niż było dostępnych miejsc. W związku z tym wprowadzona zostanie możliwość wcześniejszej rezerwacji wycieczek.

Bilety na rejs statkiem będzie można zakupić na trzy sposoby:

  • przez Internet,

  • stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji

  • bezpośrednio u załogi statku przed rejsem (z zastrzeżeniem, iż będą dostępne bilety).

W związku z tym zarówno turyści przyjeżdżający do Bydgoszczy, jak i mieszkańcy będą mogli zaplanować wycieczkę w komfortowych warunkach i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Z gwarancją miejsca

Bilety będą dostępne na stronie tickeo.pl, na których można także zakupić wejściówki do bydgoskiego zoo, zaginionego świata czy zarezerwować pole na grę w mini golfa.

Nominalne ceny biletów nie ulegną zmianie. Normalny będzie kosztował 5 złotych, ulgowy – połowę tej ceny. W przypadku zakupu biletu przez internet należy dodać do tego dziesięcioprocentową prowizję operatora.

Dwie linie

28 kwietnia statki wypłynęły na dwie malownicze linie - linia Staromiejska i linia Słoneczna. Obie rozpoczynają i kończą rejsy na Rybimi Rynku.

Rejs linią Staromiejską trwa około 80 minut. Statek mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.

Rejs linią Słoneczną trwa około 50 minut. Statek przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena).

Nie tylko tramwaje

Przystań Bydgoszcz otwiera tegoroczny sezon turystyczny - kajaki i rowery wodne czekać będą na amatorów wodnych wycieczek od 1 maja. Do dyspozycji będą także samochodziki wodne z silnikiem. Do wypożyczenia będą przede wszystkim kajaki oraz rowery wodne. Do dyspozycji będą również samochodziki wodne z silnikiem. Każdy samochodzik jest czteroosobowy i stylizowany na pojazdy służb specjalnych, straż pożarną lub nowojorską taksówkę. Samochodziki wodne mają silniki o napędzie 6 KM. Do prowadzenia tego pojazdu nie są potrzebne żadne kwalifikacje lub patenty. Sezon turystyczny w Przystani Bydgoszcz potrwa do 30.09.2018 r.

Do tego dochodzą linie turystyczne - na razie na majówkę 2018. W dniach 1, 2, 3 maja zabytkowymi pojazdami dojedziemy z placu Kościeleckich do Myślęcinka i Exploseum:

• linia autobusowa nr 100 na trasie pl. Kościeleckich - Myślęcinek,

• linia autobusowa nr 102 na trasie pl. Kościeleckich - Exploseum.

Na liniach turystycznych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat za bilety. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe, będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat. Kontrolę i sprzedaż biletów w pojazdach będzie prowadziła obsługa konduktorska.

Dodatkowo przypominamy, że autobusami liniowymi (73 i 75) dojedziemy także do Ostromecka i ogródków działkowych przy ul. Inwalidów.

Szczegóły na http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/transport/rozklad-jazdy


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.