TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz powtarza przetarg na Fordońskie nabrzeże
InfoShip.pl - Opublikowano: 18.07.2018 12:30:14
Bydgoszcz powtarza przetarg na Fordońskie nabrzeże

Nad samym brzegiem Wisły w Starym Fordonie ma powstać fragment umocnionego nabrzeża do cumowania i wodowania mniejszych łodzi.

Nad samym brzegiem Wisły w Starym Fordonie ma powstać fragment umocnionego nabrzeża do cumowania i wodowania mniejszych łodzi. Miasto czeka na oferty wykonawców. Trwa powtórny przetarg na projekt związany z rewitalizacją tego miejsca.

Umocnione nabrzeże będzie zlokalizowane na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego. Ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z ławkami oraz siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających czy korzystania z transportu wodnego. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada m.in. przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z wykonaniem zawrotki, budowę umocnionego nabrzeża pionowego i tarasowego z pochylnią do wodowania, ruchomymi trapami zasilanymi elektrycznie i dojazdem, oświetlenia i odwodnienia, budowę punktu czerpalnego wody, wyposażenie nabrzeża, umocnienie materacami gabionowymi brzegu przy pochylni (wzmocnienie jest potrzebne dla ścieżki i boiska do siatkówki plażowej projektowanej w osobnym opracowaniu).

Obecnie trwa powtórzony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża. W poprzednim postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Teraz na oferty Bydgoszcz czeka do 25 lipca, do godziny 11.

Miasto zakłada, że po podpisaniu umowy wykonawca przygotuje opracowanie w ciągu około 11 miesięcy. Zadanie wprowadzono do planu rewitalizacji Starego Fordonu w wyniku konsultacji społecznych.

Fordońskie nabrzeże w liczbach:

• Obszar – ok. 1,25 ha

• Długość wzdłuż brzegu – 150 m

• Przedłużenie ul. Frycza Modrzewskiego – 85 mSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
Port Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.