TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz z przetargiem na Tramwaj Wodny 2017
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2017 12:35:22 1 komentarz
Bydgoszcz z przetargiem na Tramwaj Wodny 2017

Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych na liniach tramwaju wodnego w 2017 roku.

Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych na liniach tramwaju wodnego w 2017 roku. Termin składania ofert upływa 20 marca. Poprzednie przetargi wygrywała Żegluga Bydgoska.

Sezon 2017

Podobnie jak rok temu na Brdę wypłyną trzy statki:

  • Słonecznik I i Słonecznik II z silnikami elektrycznymi zasilanymi bateriami słonecznymi, o pojemności 28 pasażerów każdy, obsługiwać będą trasy Słoneczną oraz Staromiejską. Kursować mają zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. Popłyną z Rybiego Rynku w kierunku Łuczniczki i Słonecznego Młyna potem z powrotem na Wyspę Młyńską, dalej do Astorii i wrócą na Wyspę Młyńską bądź na Rybi Rynek. Kursować będą : jeden od godz. 10 (wyruszy spod Tesco) do godz. 18.55, a drugi w godz. 10.30 (start z Rybiego Rynku) - 18.35 (dopłynie do Rybiego Rynku). Sezon Słoneczników rozpocznie się 29 kwietnia 2017 r. i potrwa do 17 września 2017 r. Rejs "Słonecznikiem" kosztować będzie 5 zł (2,50 zł ulgowy),

  • z kolei zabytkowa MS Bydgoszcz z silnikiem diesla o pojemności 24 pasażerów będzie pływach tylko od lipca do końca sierpnia, i tylko tylko w piątki, soboty oraz święta, na trasie Wschodniej, czyli: Rybi Rynek, Łuczniczka, Tesco, WSB, Stocznia, Brdyujście i powrót tą samą trasą na Rybi Rynek. Takich kursów MS Bydgoszcz ma odbywać dwa w ciągu dnia. Pierwszy wyruszy o 9.25, a drugi o 13.40. Rejs w obie strony potrwa 4 godziny.Cena biletów na MS Bydgoszcz 8 zł (4 zł ulgowy)

Bydgoski Tramwaj wodny w ciągu kilku lat stał się ważną  atrakcją turystyczną i obowiązkowym punktem wycieczek po mieście. Każdego roku rośnie wzrost zainteresowanie statki, aż ? trudno kupić na nie bilety.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZDMiKP Bydgoszcz
Brda
przetarg
  • Daniel – 13.05.2017

    Thank you so much for sharing this blog with us. It provides a collection of useful information. https://www.writemyessayz.co/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.