TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz z przetargiem na Tramwaj Wodny 2017
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2017 12:35:22 1 komentarz
Bydgoszcz z przetargiem na Tramwaj Wodny 2017

Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych na liniach tramwaju wodnego w 2017 roku. Termin składania ofert upływa 20 marca. Poprzednie przetargi wygrywała Żegluga Bydgoska.

Sezon 2017

Podobnie jak rok temu na Brdę wypłyną trzy statki:

  • Słonecznik I i Słonecznik II z silnikami elektrycznymi zasilanymi bateriami słonecznymi, o pojemności 28 pasażerów każdy, obsługiwać będą trasy Słoneczną oraz Staromiejską. Kursować mają zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. Popłyną z Rybiego Rynku w kierunku Łuczniczki i Słonecznego Młyna potem z powrotem na Wyspę Młyńską, dalej do Astorii i wrócą na Wyspę Młyńską bądź na Rybi Rynek. Kursować będą : jeden od godz. 10 (wyruszy spod Tesco) do godz. 18.55, a drugi w godz. 10.30 (start z Rybiego Rynku) - 18.35 (dopłynie do Rybiego Rynku). Sezon Słoneczników rozpocznie się 29 kwietnia 2017 r. i potrwa do 17 września 2017 r. Rejs "Słonecznikiem" kosztować będzie 5 zł (2,50 zł ulgowy),

  • z kolei zabytkowa MS Bydgoszcz z silnikiem diesla o pojemności 24 pasażerów będzie pływach tylko od lipca do końca sierpnia, i tylko tylko w piątki, soboty oraz święta, na trasie Wschodniej, czyli: Rybi Rynek, Łuczniczka, Tesco, WSB, Stocznia, Brdyujście i powrót tą samą trasą na Rybi Rynek. Takich kursów MS Bydgoszcz ma odbywać dwa w ciągu dnia. Pierwszy wyruszy o 9.25, a drugi o 13.40. Rejs w obie strony potrwa 4 godziny.Cena biletów na MS Bydgoszcz 8 zł (4 zł ulgowy)

Bydgoski Tramwaj wodny w ciągu kilku lat stał się ważną  atrakcją turystyczną i obowiązkowym punktem wycieczek po mieście. Każdego roku rośnie wzrost zainteresowanie statki, aż ? trudno kupić na nie bilety.


Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZDMiKP Bydgoszcz
Brda
przetarg
  • Daniel – 13.05.2017

    Thank you so much for sharing this blog with us. It provides a collection of useful information. https://www.writemyessayz.co/

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.