TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy Wrocław będzie miał tramwaj wodny?
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 26.10.2018 15:30:50
Kampania 2018: Czy Wrocław będzie miał tramwaj wodny?

Jacek Sutryk, jako kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia zapowiedział budowę rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej wzdłuż Odry i jej dopływów. Trzymamy za słowo.

Jacek Sutryk, jako kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia zapowiedział budowę rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej wzdłuż Odry i jej dopływów. Trzymamy  za słowo.

-"Chcemy też, aby na Odrze powstała infrastruktura transportowa, która pozwoli docelowo uruchomić tramwaj wodny czy taksówki rzeczne, które będą Odrą przewoziły mieszkańców" – podkreślił Sutryk.

Kandydat zapowiedział też, że Wrocław stanie się miastem o dobrze zorganizowanej komunikacji publicznej, co będzie zachętą dla kierowców stojących w korkach do tego, aby przesiąść się z samochodów.

-"Zakupimy 220 autobusów i 120 tramwajów niskopodłogowych, autobusy będziemy kupować już także w części elektryczne. W przyszłym roku stworzymy w stu procentach ekologiczną linię autobusową, zbudujemy nowe trasy tramwajowe m.in. na Nowy Dwór i Popowice, gdzie już procedury przetargowe zostały uruchomione; pracujemy też nad trasami na Jagodno, czy Maślice" – mówił.

-"Skupiając się na tych wszystkich aspektach postawimy na zrównoważony rozwój Wrocławia. Chcemy budować miasto kompletne" – zadeklarował Sutryk. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
tramwaj wodny
Odra
Port Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.