TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Daniel Sztandera nie jest już prezesem KLA
- Opublikowano: 15.10.2019 09:54:40

Daniel Sztandera nie jest już prezesem Kaliskich Linii Autobusowych.

Jak informuje portal NaszeMiasto.pl - Kalisz - Daniel Sztandera nie jest już prezesem Kaliskich Linii Autobusowych. W poniedziałek -14 październik - po południu rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu go ze stanowiska.

Prezydent Krystian Kinastowski tłumaczył, decyzję o powołaniu Daniela Sztandery na szefa KLA tym, że "chce mieć w miejskich spółkach zaufanych ludzi".

- Aby usprawnić działanie spółki, przeprowadzić analizę potrzeb i możliwości dostosowania komunikacji miejskiej do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań mieszkańców – w tym poszerzenia grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów 15 lutego decyzją Rady Nadzorczej na stanowisko prezesa zarządu spółki Kaliskie Linie Autobusowe powołano p. Daniela Sztanderę, który obejmie obowiązki z dniem 1 marca 2019 r. - napisano w oświadczeniu wydanym przez Urząd Miasta Kalisza.

68-letni Daniel Sztandera, to były wiceprezydent Kalisza. Był on pierwszym zastępcą Janusza Pęcherza, który został właśnie senatorem z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Sztandera trafił do KLA, aby m.in. "usprawnić współpracę z Miastem". Miał też zająć się rosnącymi kosztami działalności spółki, do której samorząd dopłaca co roku kilkanaście milionów złotych. W 2017 roku rekompensata przekazana przez Miasto wyniosła 10.171.577 złotych. W 2018 roku było to 14,6 mln złotych. W budżecie miasta na 2019 rok również zarezerwowano 14,6 mln złotych, choć poprzedni Zarząd spółki dokładnie wyliczając koszty wnioskował o kwotę 17.880.000 złotych. Zdaniem miasta to za dużo...


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
KLA Kalisz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.