TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Darmowe promy znowu popłyną przez Wisłę. W Warszawie
- Opublikowano: 27.04.2019 14:00:40
Darmowe promy znowu popłyną przez Wisłę. W Warszawie

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu.

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu. Tradycyjnie ruszy też statek do Serocka.

Popłyną Warszawskie Linie Turystyczne

Jak co roku, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, zostaną uruchomią promy i rejsy do Serocka

-"Coraz więcej warszawiaków chce podróżować po Wiśle, widzimy to po ostatnim sezonie. Z promów często korzystają rowerzyści, którzy zamiast wjeżdżać na most mogą szybko przepłynąć na drugi brzeg rzeki. Od zeszłego roku zwiększyliśmy liczbę miejsc na pokładzie wszystkich czterech przepraw – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie – Tych, którzy marzą o dłuższej wycieczce serdecznie zapraszamy na rejs do Serocka – dodaje wicedyrektor ZTM.

Od 1 maja do 15 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)

  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka (21 osób + 21 rowerów)

  • Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

  • Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów).

Od 1 maja do 30 czerwca promy będą wypływały w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz 2 maja i 21 czerwca i będą realizowały 30 rejsów dziennie. W lipcu i sierpniu będą pływały codziennie – w soboty, niedziele, dni świąteczne oraz 16 sierpnia połączą brzegi Wisły 30 razy dziennie, a w dni robocze – 14 razy. We wrześniu promy będą dostępne w soboty i niedziele i wypłyną 30 razy dziennie.

Do Serocka

Statek "Zefir" do Serocka w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2 maja i 21 czerwca), w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze), a powrót do Warszawy zaplanowany jest ok. godziny 18.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł i można je kupić w wybranych dniach i godzinach w Punkcie Obsługi Pasażerów "Dw. Wileński" oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat (wejściówki do odebrania w POP "Dw. Wileński").

Warszawa z Wisłą

-"Zwracamy miasto ku rzece. Warszawiacy i warszawianki będą mogli skorzystać z szerokiej oferty zarówno na wodzie jak i na brzegach Wisły. Bogata oferta żeglugi, którą przygotowaliśmy wspólnie z organizacjami pozarządowymi zadowoli zarówno miłośników sportu jak i wypoczynku w promieniach słońca. Zgodnie z obietnicami nad rzekę powrócą też wydarzenia kulturalne oraz animacje dla dzieci – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy

Uczestnicy jednodniowych szkoleń poznają podstawy techniki i tajniki wioślarstwa, żeglarstwa, kajakarstwa i Stand up paddle. Informacje o zapisach będą publikowane na profilu Dzielnicy Wisła.

Mieszkańcy, którzy wolą oglądać sporty wodne znad plaż i bulwaru mogą przyjść w sobotę, 18 maja na Derby Warszawy, czyli amatorskie mistrzostwa wioślarskie. Szczegóły Otwarcia Sezonu Letniego dostępne TUTAJ.

W tym roku do promów i statku dołączą nowe naziemne Warszawskie Linie Turystyczne – linia tramwajowa 36, autobusowa 400 oraz Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa wraz z autobusową linią dowozową 51. Dokładne informacje o Warszawskich Liniach Turystycznych można znaleźć TUTAJ.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
WLT
Wisła
ZTM Warszawa
  • Jakub Białkowski – 28.04.2019

    W końcu. W zeszłym roku co chwila zawieszali któryś, bo za dużo wody w Wiśle, albo za mało...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !