TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Diamond Princess: Wirus uwięził 2600 pasażerów
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 11.02.2020 13:30:26
Najgorszy rejs cruiserem: Diamond Princess

Mija tydzień kwarantanny Diamond Princess. Od tygodnia 2600 pasażerów jest uwięzionych na statku. Teraz na wycieczkowcu odkryto sześć nowych zakażeń koronawirusem.

Mija tydzień kwarantanny Diamond Princess. Od tygodnia 2600 pasażerów jest uwięzionych na statku. Teraz na wycieczkowcu odkryto sześć nowych zakażeń koronawirusem.

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który cumuje na redzie portu w Jokohamie - poinformowała w niedzielę japońska agencja Kyodo, powołując się na źródła rządowe. Liczba osób zakażonych na statku wynosi obecnie 70.

Na pokładzie wycieczkowca jest ponad 2600 pasażerów i 1045 członków załogi. Jest tam też trzech Polaków - jedna osoba z załogi i dwóch turystów.

Pechowy pasażer

Wycieczkowiec Diamond Princess, należący do korporacji Carnival Japan, japońskiej filii amerykańsko-brytyjskiego operatora wycieczkowców, wypłynął z Jokohamy 20 stycznia z 2666 pasażerami z ponad 50 krajów świata na pokładzie i wrócił z rejsu 3 lutego.

Pierwszą osobą na statku, u której wykryto koronawirusa, jest 80-letni obywatel Chin. Został on 25 stycznia wysadzony na ląd w Hongkongu i przekazany służbom medycznym. W Hongkongu armator postanowił skierować statek do portu w Jokohamie i zorganizował badania lekarskie pasażerów oraz załogi.

Statek objęty został kwarantanną i po przetestowaniu do soboty 300 osób koronawirusa stwierdzono u 64 z nich. Jednak ok. 100 kolejnych osób miało objawy, mogące świadczyć o zainfekowaniu, m.in. gorączkę i problemy z oddychaniem, w związku z tym zarządzono przeprowadzenie kolejnych badań.

Polacy na pokładzie

W piątek polski MSZ informował, że u trzech Polaków na pokładzie Diamond Princess nie stwierdzono koronawirusa.

"Nie zgłaszają oni obecnie żadnych potrzeb naszym służbom konsularnym, wszyscy są pod opieką japońskich służb" - podało biuro rzecznika resortu. (PAP)

To, że Polacy nie zgłaszają żadnych potrzeb wcale nie jest  dziwne - zobaczcie co oferuje Diamond Princess:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
bezpieczeństwo
Japonia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.