TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dni Transportu Publicznego 2018 na Wiśle - 22 i 23 września
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.09.2018 11:00:32
Dni Transportu Publicznego 2018 na Wiśle - 22 i 23 września

W Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, ZTM uruchamia dodatkowe kursy promów i statku do Serocka. Tym samym sezon WLT 2018 dobiegnie końca.

W Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, ZTM Warszawa uruchami dodatkowe kursy promów i statku do Serocka.  Tym samym sezon WLT 2018 dobiegnie końca.

Wiślane promy i statki to też komunikacja publiczna. Dlatego w Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, uruchamiamy dodatkowe kursy Warszawskich Linii Turystycznych. Wejściówki są dostępne w serwisie www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy Dworcu Warszawa Wileńska.

Po raz ostatni w tym roku będzie się można wybrać w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. Statek "Zefir" wypływa o godz. 9.15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02. Około godziny 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby dwie godziny później wyruszyć do Warszawy. Ten czas można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta, jednego z najstarszych na Mazowszu. Rejs kończy się około godz. 18.00.

Statek "Zefir" zabiera na pokład 120 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy będzie można również zdobyć podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa. Bilety wygrane w sobotę 15 września będą obowiązywać na rejs 22 września, analogicznie wejściówki wygrane w niedzielę 16 września będzie można zrealizować tydzień później – 23 września. Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z "kołem fortuny".

Po raz ostatni pływać będą promy, które są znakomitą atrakcją dla wszystkich, chcących szybko przeprawić się na drugi brzeg Wisły. "Pliszka", "Słonka" i "Turkawka" zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a na promie "Wilga" zmieści się aż 40 osób i tyle samo rowerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
DTP
ZTM Warszawa
WLT
Wisła
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.