TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duży może … kupić więcej elektrobusów
RADIO EM - Opublikowano: 03.01.2018 15:14:05

"Duży może więcej" – mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM o nowej metropolii przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

"Duży może więcej" – mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM o nowej metropolii przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jako dowód wskazał na fakt, że o ile wcześniej KZK GOP pozyskał dofinansowanie w wysokości 60% kosztów na zakup 60 autobusów elektrycznych, o tyle GZM-owi udało się uzyskać z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dofinansowanie do zakupu 300 autobusów i to na poziomie 85% kosztów. Do tego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska jest gotów udzielić pożyczki na pozostałe 15% z możliwością jej umorzenia.

Kazimierz Karolczak obiecał szybkie prace nad ujednoliceniem systemu rowerów miejskich w metropolii, tak żeby można było rowery wypożyczać w jednym mieście, a oddawać w innym. Zaznaczył przy tym, że istnieją systemy, w których rowerów nie trzeba dokować w konkretnych punktach miasta, a można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Przewodniczący GZM zapowiedział też dalszy rozwój Śląskiej Karty Usług Publicznych. Zaznaczył przy tym, że o ile obecnie dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą jeździć z darmo środkami komunikacji publicznej na podstawie legitymacji szkolnej, o tyle władze GZM chciałyby, żeby także najmłodsi pasażerowie byli zarejestrowani w systemie ŚKUP, co jest potrzebne dla prawidłowej oceny liczby podróżnych, a zatem i rozliczeń między gminami.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZM
elektrobus
e-bus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.