TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duży może … kupić więcej elektrobusów
RADIO EM - Opublikowano: 03.01.2018 15:14:05

"Duży może więcej" – mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM o nowej metropolii przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

"Duży może więcej" – mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM o nowej metropolii przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jako dowód wskazał na fakt, że o ile wcześniej KZK GOP pozyskał dofinansowanie w wysokości 60% kosztów na zakup 60 autobusów elektrycznych, o tyle GZM-owi udało się uzyskać z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dofinansowanie do zakupu 300 autobusów i to na poziomie 85% kosztów. Do tego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska jest gotów udzielić pożyczki na pozostałe 15% z możliwością jej umorzenia.

Kazimierz Karolczak obiecał szybkie prace nad ujednoliceniem systemu rowerów miejskich w metropolii, tak żeby można było rowery wypożyczać w jednym mieście, a oddawać w innym. Zaznaczył przy tym, że istnieją systemy, w których rowerów nie trzeba dokować w konkretnych punktach miasta, a można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Przewodniczący GZM zapowiedział też dalszy rozwój Śląskiej Karty Usług Publicznych. Zaznaczył przy tym, że o ile obecnie dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą jeździć z darmo środkami komunikacji publicznej na podstawie legitymacji szkolnej, o tyle władze GZM chciałyby, żeby także najmłodsi pasażerowie byli zarejestrowani w systemie ŚKUP, co jest potrzebne dla prawidłowej oceny liczby podróżnych, a zatem i rozliczeń między gminami.WIĘCEJ
Sprawdź też:
GZM
elektrobus
e-bus

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.