TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dzień otwarty Kanału Gliwickiego - na śluzie w Rudzińcu
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.05.2017 12:25:31
Dzień otwarty Kanału Gliwickiego - na śluzie w Rudzińcu

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza na dzień otwarty na śluzie Kanału Gliwickiego w Rudzińcu.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza na dzień otwarty na śluzie Kanału Gliwickiego w Rudzińcu. Miłośnicy hydrotechniki, wodniacy i mieszkańcy regionu, ciekawi obiektów na co dzień zamkniętych od strony lądu nie zawiodą się. Wszystko dlatego, że zarządca tej drogi wodnej udostępni rudziniecką śluzę zwiedzającym przez dwa dni.

19 maja (w piątek) obiekt hydrotechniczny w Rudzińcu będzie dostępny dla grup szkolnych i akademickich. Uczniowie i studenci zwiedzą śluzę od strony lądu z operatorami, by z bliska zobaczyć maszynownię i sterownię śluzy. Będzie można przyjrzeć się zwykle ukrytym przed widokiem publicznym zakamarkom i urządzeniom, które wprawiają w ruch potężną maszynerię i poznać barwną historię Kanału Gliwickiego.

Z kolei 20 maja (w sobotę), śluza Rudziniec, będzie dostępna od strony lądu dla indywidualnych zwiedzających.

- Już od godz. 9.00 wszyscy chętni, którzy zarezerwują bezpłatne wejściówki zobaczą zakamarki tej nietuzinkowej śluzy na Kanale Gliwickim i odkryją tajemnice budowli hydrotechnicznej. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje, w tym warsztaty tematyczne, w czasie których po okiem opiekunów i wychowanków Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla, dzieci wcielą się np. w rolę pirata. Nie lada gratką będzie możliwość wejścia na pokład jednostki szkoleniowej "Major Sucharski", jednej z największych jakie pływają po wodach Kanału Gliwickiego, która zacumuje przy nabrzeżu rudzinieckiej śluzy – wylicza Linda Hofman, rzecznik prasowa RZGW w Gliwicach i dodaje: - odwiedzający, 20 maja wyruszą również w rejs statkiem pasażerskim po Kanale Gliwickim, by doświadczyć śluzowania, zobaczyć śluzę i jej otoczenie od strony wody, a po rejsie opatrzonym komentarzem kapitana wrócić na teren śluzy.

Śluza Kanału Gliwickiego w Rudzińcu będzie udostępniona 19 i 20 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Prezentowany przez RZGW w Gliwicach obiekt przeszedł proces modernizacji, który zakończył się w 2015 r. Prace modernizacyjne o podobnym zakresie są kontynuowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na śluzach w Łabędach i Dzierżnie. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich pozwoli mieszkańcom regionu uzyskać wyobrażenie o finalnym efekcie realizacji projektu modernizacji Kanału Gliwickiego.

Aby wziąć udział w wydarzeniach na śluzach Kanału Gliwickiego należy zarezerwować bezpłatną wejściówkę w RZGW Gliwice pod adresem mailowym: kanalgliwickilaczy@gliwice.rzgw.gov.pl. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.gliwice.rzgw.gov.pl, oraz na: www.dniotwarte.eu oraz pod nr tel.: 32 777 49 56.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RZGW Gliwice
Kanał Gliwicki
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.