TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczny prom ze Szczecina. Dla Danii
InfoShip.pl - Opublikowano: 02.10.2017 18:32:43
Elektryczny prom ze Szczecina. Dla Danii

29 września 2017 r. w Stoczni Szczecińskiej została zwodowana kolejna jednostka - elektryczny prom samochodowo-pasażerski. Prace wykonały szczecińskie firmy Spawrem i Ridson na zamówienie kontrahenta duńskiego.

Prom ma 63 m długości i ok. 13 m szerokości. Jednostka zeszła do wody z pochylni Wulkan w Szczecińskim Parku Przemysłowym – Stoczni Szczecińskiej Głównym wykonawcą jest duńska stocznia Søby Vaerft, a podwykonawcami – szczecińskie firmy Spawrem i Ridson.

– Prom zostanie przeholowany do Danii, tam doposażony, a w marcu-kwietniu przyszłego roku planowane jest oddanie go do eksploatacji – poinformował Marcin Chrabąszcz, prezes i właściciel firmy Ridson.

– To są pierwsze kroki w kierunku produkcji w pełni wyposażonych statków – stwierdził Robert Dudziński, właściciel i prezes Spawremu, zaznaczając, że zwodowany w piątek prom jest już mocno wyposażony.

Nowa jednostka ma być zasilana przez napęd elektryczny. Prom nosi nazwę "Ellen".Sprawdź też:
prom
stocznia
SPP

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.