TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczny prom ze Szczecina. Dla Danii
InfoShip.pl - Opublikowano: 02.10.2017 18:32:43
Elektryczny prom ze Szczecina. Dla Danii

29 września w Stoczni Szczecińskiej została zwodowana kolejna jednostka - elektryczny prom. Prace wykonała szczecińska firma Spawrem na zamówienie kontrahenta duńskiego.

29 września 2017 r. w Stoczni Szczecińskiej została zwodowana kolejna jednostka - elektryczny prom samochodowo-pasażerski. Prace wykonały szczecińskie firmy Spawrem i Ridson na zamówienie kontrahenta duńskiego.

Prom ma 63 m długości i ok. 13 m szerokości. Jednostka zeszła do wody z pochylni Wulkan w Szczecińskim Parku Przemysłowym – Stoczni Szczecińskiej Głównym wykonawcą jest duńska stocznia Søby Vaerft, a podwykonawcami – szczecińskie firmy Spawrem i Ridson.

– Prom zostanie przeholowany do Danii, tam doposażony, a w marcu-kwietniu przyszłego roku planowane jest oddanie go do eksploatacji – poinformował Marcin Chrabąszcz, prezes i właściciel firmy Ridson.

– To są pierwsze kroki w kierunku produkcji w pełni wyposażonych statków – stwierdził Robert Dudziński, właściciel i prezes Spawremu, zaznaczając, że zwodowany w piątek prom jest już mocno wyposażony.

Nowa jednostka ma być zasilana przez napęd elektryczny. Prom nosi nazwę "Ellen".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
stocznia
SPP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.