TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Energetyka zainteresowana kolejnymi stopniami wodnymi
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 19.11.2018 19:00:35
Energetyka zainteresowana kolejnymi stopniami wodnymi

MGMiŻŚ: podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnych

19 listopada podpisano list intencyjny ws. współpracy przy budowie nowych stopni wodnych - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak zaznaczył szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, modernizacja Wisły i Odry jest na zaawansowanym etapie.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie, "minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych".

W komunikacie czytamy, że w poniedziałek w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie w sprawie energetyki wodnej i zasad współpracy między wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących.

Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele PGW Wody Polskie, firm Enea, Energa, Energa Invest, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Energia Odnawialna, PKN Orlen i Tauron.

Resort poinformował też, że list intencyjny dotyczy, m.in. współfinansowania dokumentacji, budowy planowanych inwestycji oraz wymiany doświadczeń i wiedzy.

"Jesteśmy na zaawansowanym etapie modernizacji polskich rzek – Wisły i Odry, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy, by przyszły rok zaowocował konkretną współpracą, dlatego spółki energetyczne są dla nas tak istotne. Cieszymy się, że możemy z Państwem podpisać list intencyjny, który pozwoli nam rozpocząć wspólne inwestycje – powiedział, cytowany w komunikacie, minister Gróbarczyk. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
Odra
Wisła
MGMiŻŚ
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.