TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Europa Środkowo-Wschodnia spotka się z Chinami w Warszawie
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.10.2017 10:26:37
Europa Środkowo-Wschodnia spotka się z Chinami w Warszawie

Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 października 2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym i będzie oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1.

Intermodalność – gwarancja efektywnego transportu z korzyścią dla gospodarki to temat przewodni II Spotkania Ministrów Transportu Europy Środkowo – Wschodniej i Chin organizowanego wramach formatu 16+1.

Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 października 2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym i będzie oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1.

W pierwszym dniu odbędą się rozmowy na szczeblu politycznym oraz wystąpienia i prezentacje poszczególnych państw. Drugi dzień to Forum Biznesu.

Wśród tematów poruszonych podczas szczytu znajdą się:

  • śródlądowe drogi wodne jako efektywna iprzyjazna środowisku alternatywa w systemie transportowym kraju;

  • porty morskiej jako czynnik rozwoju gospodarczego oraz inwestycje;

  • innowacje w transporcie morskim, kolejowym i lotniczym.

To prestiżowe wydarzenie, o którego organizację starały się także pozostałe kraje inicjatywy, będzie doskonałą okazją do promocji polskich rozwiązań w obszarze gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Będzie też impulsem do nawiązania relacji biznesowych pomiędzy polskimi i zagranicznymi podmiotami. W trakcie spotkania ministrów transportu przewidziane są zarówno rozmowy międzyrządowe, jak również pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw i biznesu.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MGMiŻŚ
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.