TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Europa Środkowo-Wschodnia spotka się z Chinami w Warszawie
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.10.2017 10:26:37
Europa Środkowo-Wschodnia spotka się z Chinami w Warszawie

Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 października 2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym i będzie oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1.

Intermodalność – gwarancja efektywnego transportu z korzyścią dla gospodarki to temat przewodni II Spotkania Ministrów Transportu Europy Środkowo – Wschodniej i Chin organizowanego wramach formatu 16+1.

Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 października 2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym i będzie oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1.

W pierwszym dniu odbędą się rozmowy na szczeblu politycznym oraz wystąpienia i prezentacje poszczególnych państw. Drugi dzień to Forum Biznesu.

Wśród tematów poruszonych podczas szczytu znajdą się:

  • śródlądowe drogi wodne jako efektywna iprzyjazna środowisku alternatywa w systemie transportowym kraju;

  • porty morskiej jako czynnik rozwoju gospodarczego oraz inwestycje;

  • innowacje w transporcie morskim, kolejowym i lotniczym.

To prestiżowe wydarzenie, o którego organizację starały się także pozostałe kraje inicjatywy, będzie doskonałą okazją do promocji polskich rozwiązań w obszarze gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Będzie też impulsem do nawiązania relacji biznesowych pomiędzy polskimi i zagranicznymi podmiotami. W trakcie spotkania ministrów transportu przewidziane są zarówno rozmowy międzyrządowe, jak również pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw i biznesu.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
konferencja
MGMiŻŚ

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.