TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdański Most Stągiewny będzie ponownie zwodzony
InfoShip.pl - Opublikowano: 28.01.2020 15:30:42
Gdański Most Stągiewny będzie ponownie zwodzony; Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdański most zostanie przebudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu wybudowana zostanie kolejna marina.

Gdański most zostanie przebudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu wybudowana zostanie kolejna marina.

Spółka Granaria Development Gdańsk, która jest jednym z inwestorów zabudowujących Wyspę Spichrzów, podpisała umowę ze spółką Vistal Gdynia SA. Ma ona przebudować Most Stągiewny w Gdańsku na most zwodzony. Inwestycja jest jednym z warunków umowy ppp, jaką GDG zawarło z Miastem Gdańsk.

Wartość umowy, na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę mostu, wynosi ponad 6,6 mln złotych netto.

Mostowa historia

Co ciekawe, do wybuchu II wojny światowej ten most był zwodzony. Przebiegała też po nim linia tramwajowa prowadząca z Głównego Miasta na Stogi. Jego nośność to 40 ton.

Na południe od Mostu Stągiewnego planowana jest budowa tzw. mariny południowej, stąd decyzja o przywróceniu jego dawnych funkcji. Prace mają zostać zrealizowane do listopada 2022 roku.

Przebudowa tego obiektu to jeden z warunków, jakie Miasto Gdańsk zawarło w umowie na partnerstwo publiczno-prywatne ze spółką Granaria Development.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.