TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdański tramwaj wodny już tylko w weekendy
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.09.2018 12:26:02
Gdański tramwaj wodny już tylko w weekendy ; fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

3 września nastąpiła zmiana rozkładów rejsów gdański tramwajów wodnych. Powoli kończymy wakacyjny sezon 2018.

Od poniedziałku, 3 września 2018 r, ulegną zmianie rozkłady rejsów tramwajów wodnych na liniach: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo). W związku z zakończeniem sezonu wakacyjnego, we wrześniu rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą wyłącznie w weekendy.

Sezon wakacyjny kończy się i we wrześniu na wycieczkę tramwajem na liniach: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo) możemy popłynąć już tylko w weekendy, czyli 8 i 9; 15 i 16; 22 i 23; 29 i 30 września 2018 r.

Od 16 września nie będą obsługiwane przystanki: "Latarnia Morska", "Brzeźno" i "Sobieszewo".

Bilet na tramwaj wodny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Za rower zapłacimy również 5 zł. Można go kupić dzień wcześniej za pomocą strony internetowej: www.zegluga.pl/rejsy lub bezpośrednio na statku. Istnieje możliwość zakupu biletów na nie więcej niż 25 miejsc i 3 rowery. Bilet jest ważny tylko na wybrany rejs z gwarancją miejsca na przystanku początkowym (dla linii F5: Żabi Kruk, Brzeźno; dla linii F6: Targ Rybny, Sobieszewo).

Szczegółowe rozkłady rejsów zamieszczone są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w zakładce Tramwaje wodne oraz na przystankach tramwaju wodnego. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 58 520 57 00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Gdańsk