TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdański Tramwaj Wodny przesunięty. Lipiec?
InfoShip.pl - Opublikowano: 06.04.2020 12:30:38
Gdański Tramwaj Wodny przesunięty. Lipiec?; fot. fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

W tym roku gdański tramwaj wodny nie wystartuje przed lipcem.

Gdański Tramwaj Wodny nie wypłynie o czasie . Zdaniem miasta statki nie wystartują przed lipcem.

Sytuacji monitoring

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi przez rząd zaleceniami dotyczącymi poruszania się obywateli, tegoroczny sezon Gdańskiego Tramwaju Wodnego nie rozpocznie się w piątek, 1 maja.

-"Tramwaj wodny, który co roku uruchamiany był na początku maja, w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną zostaje zawieszony. - Mając świadomość tego jak wygląda sytuacja, po rozmowie z operatorem usługi czyli z Żeglugą Gdańską zdecydowaliśmy, że w maju i w czerwcu kursy tramwajów wodnych nie będą się odbywały – informuje Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. – Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja wróci do normy i od lipca będziemy mogli wznowić kursowanie tramwajów wodnych."

-"Obserwujemy obecną sytuację i w zależności od jej dalszego rozwoju, będziemy informować na bieżąco o decyzjach dotyczących terminów uruchomienia Gdańskiego Tramwaju Wodnego w tym roku - dodaje Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku.

Gdańsk Tramwaj Wodny

Przypomnijmy Gdańsk Tramwaj Wodny to statki pasażerskie, kursujące na dwóch trasach:

  • F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno i z powrotem)

  • F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo i z powrotem)

Pierwsze rejsy - weekendowe - odbywały się zazwyczaj od 1 maja do końca roku szkolnego. Potem, czyli przez całe lato, statki pływały codziennie. Już wiemy, że w tym roku w maju i czerwcu nie odbędą się żadne rejsy na liniach F5 i F6.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
tramwaj wodny
Port Gdańsk