TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańskie tramwaje wodne ruszą 1 maja
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2017 15:30:05
Gdańskie tramwaje wodne ruszą 1 maja; Autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Z początkiem maja Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchomi ponownie dwie linie tramwaju wodnego po Martwej Wiśle. Bilety, trasa i operator pozostają bez zmian.

Z początkiem maja 2017 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchomi ponowie dwie linie tramwaju wodnego po Martwej Wiśle. Statki będą kursować do 30 września. Bilety, trasa i operator pozostają bez zmian.

Gdańskimi tramwajami wodnymi podróżni mogą przemieszczać się z Targu Rybnego do Narodowego Centrum Żeglarstwa (F6), a także z Żabiego Kurka na Westerplatte (F5). Kursy na nich - po 3 w ciągu doby - realizować będą dwie bliźniacze jednostki SONICA i SONICA I sprowadzone z Sankt Petersburga. Ich pojemność to 40 pasażerów i 5 rowerów.

W ramach trzyletniej umowy (2015-2017) gdański system tramwaju wodnego obsługuje Żegluga Gdańska. Wartość tego kontraktu to 7,3 mln zł.

Zarówno sposób kursowania, jak i ceny za korzystanie z tramwajów wodnych nie zmienią się w stosunku do roku poprzedniego. Bilet normalny będzie kosztować 10 zł, a ulgowy 5 zł. Dodatkowo wydłużone na próbę w poprzednim sezonie letnim trasy zostaną utrzymane i będą funkcjonować już od 1 maja.

Warto podkreślić, że popularność gdańskiego tramwaju wodnego rośnie z roku na rok. W pierwszym roku funkcjonowania (2012) przewiozły one nieco ponad 11 tys. osób, natomiast w 2016 r. ? już ponad 47 tys. osób plus ponad 1200 rowerów.

Linia F5

Gdańskie tramwaje na linii F5 między Żabim Krukiem a Westerplatte będą w tym roku już od maja zatrzymywać się nowym przystanku "Brzeźno", ulokowanym przy zachodnim falochronie w Nowym Porcie. Przystanki pośrednie to: Zielony Most, Nabrzeże Zbożowe, Twierdza Wisłoujście, Westerplatte i Latarnia Morska.

Linia F6

Do Sobieszewa zawiezie nas druga z linii - F6 (Targ Rybny-Narodowe Centrum Żeglarstwa), z tym, że podobnie jak w latach ubiegłych, ten ostatni przystanek będzie funkcjonował wyłącznie w weekendy i święta przez całe wakacje. Pośrednie przystanki linii F6 to: Sienna Grobla II, Wiosny Ludów, Tamka i Stogi-Górki Zachodnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.