TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia podsumowuje sezon wycieczkowców 2017 [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 07.09.2017 16:04:15
Gdynia podsumowuje sezon wycieczkowców 2017; fot. Tadeusz Urbaniak

Zawinięciem wycieczkowca Costa Pacifica 6 września Port w Gdyni zakończył tegoroczny sezon odwiedzin statków pasażerskich.

Zawinięciem wycieczkowca Costa Pacifica 6 września Port w Gdyni zakończył tegoroczny sezon odwiedzin statków pasażerskich. W trakcie ostatnich 4 miesięcy wielkie cruisery cumowały w gdyńskim porcie 39 razy.

Wśród nich znalazł się m.in. największy i najdłuższy statek pasażerski w historii polskich portów – Norwegian Getaway, czy największy żaglowiec wycieczkowy na świecie – Wind Surf.

W 2017 roku sezon na statki pasażerskie zainaugurowała 14 maja wizyta statku MSC Magnifica. Od tego czasu pasażerskie cruisery przywiozły na swoich pokładach do Gdyni 90 tysięcy pasażerów.


Zdecydowanie największym wydarzeniem mijającego "wycieczkowcowego" sezonu, które przykuło uwagę ogromnej liczby mieszkańców, turystów i mediów w całej Polsce, było zawinięcie do Gdyni statku Norwegian Getaway. 23 czerwca Nabrzeże Francuskie, przy którym zacumował, zaroiło się od ciekawych widoku tego kolosa osób. Pływający pod bahamską banderą, 325-metrowy gigant, był największym statkiem pasażerskim, jaki gościł w Polsce. Na pokład zabiera niemal 4 tysiące gości i ponad 1600 osób obsługi.

Dużą atrakcją było również pojawienie się w Gdyni pięciomasztowego cruisera Wind Surf – największego wycieczkowego żaglowca na świecie. Pierwsza wizyta statku w Gdyni uhonorowana została pamiątkową tablicą w Alei Statków Pasażerskich – jedynej takiej alei w naszym kraju, którą można podziwiać przy Nabrzeżu Pomorskim.

-"Pasażerskie cruisery to wspaniała promocja zarówno portu, jak i miasta oraz Pomorza i Polski. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do Portu Gdynia statki pasażerskie, które z wielką satysfakcja będziemy gościć w roku 2018 roku – powiedział Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.