TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia świętuje 84. urodziny Dworca Morskiego
InfoShip.pl - Opublikowano: 08.12.2017 10:05:52
Gdynia świętuje 84. urodziny Dworca Morskiego

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centralnym punktem na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski.

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centralnym punktem na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski.

To właśnie wtedy przy budynku Dworca Morskiego cumować zaczęły legendarne transatlantyki, a Polacy wyruszali stąd w daleki świat, często na całe życie. 84 lata później świętujemy urodziny tego niezwykłego, pełnego fascynujących i często wzruszających historii miejsca.

Mimo, że budynek Dworca Morskiego obchodzi w tym roku swoje 84. urodziny to dzięki generalnemu remontowi i otwarciu w jego wnętrzach Muzeum Emigracji, odzyskał dawny blask i witalność.

Jak co roku, z tej okazji na wszystkich odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Wielkie świętowanie rozpocznie się 8 grudnia od godziny 19.00. Zapraszamy!

Plan urodzin

Urodzinową oprawę wizualną dla Dworca Morskiego przygotuje w tym roku trójmiejski grafik i należący do światowej czołówki artysta streetartowy Mariusz Waras. Stworzy on wielkoskalową wizualizację artystyczną nawiązującą do historii i tradycji 84-letniego Dworca Morskiego. Oryginalne i nieoczywiste animacje wypełnią wnętrza budynku i sprawią, że na oczach gości ożyje historia polskiej emigracji, a w przestrzeń dworca wpłynie ogromny okręt.

Nie zabraknie również muzyki. Zadowoleni będą zwłaszcza wielbiciele klasycznych jazzowych brzmień wzbogaconych o inspiracje płynące z niemal wszystkich gatunków muzyki. Na scenie w Muzeum Emigracji zaśpiewa jazzowo-soulowa artystka młodego pokolenia, Monika Borzym, która zaprezentuje jazzowe aranżacje utworów z repertuaru Joni Mitchel, ze swojej najnowszej płyty "Back to the garden". Bilety na koncert Moniki Borzym – 10zł.

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/muzeumemigracji

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Port Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.