TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Głogów bliżej Odry. Rusza budowa bulwarów
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.07.2018 18:00:04
Głogów bliżej Odry

29 czerwca podpisano umowę na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego w Głogowie

29 czerwca podpisano umowę na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego w Głogowie. 30 czerwca nastąpiło przekazanie placu budowy, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się w lipcu. W tym roku wykonawca, firma PBD z Głogowa, ma w zakresie prace wycenione na 7 milionów złotych. W roku przyszłym na kolejne 13.655 tys. złotych.

Prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku. Koszt całości to 20.655 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 9 mln.

To jedna z ważniejszych miejskich inwestycji, która po realizacji przywróci te tereny mieszkańcom. Zagospodarujemy prawie 4 hektarów, w tym powierzchnie utwardzone - 1,9 ha, powierzchnie zielone – 1,6 ha. Przebudujemy ul. Nadodrzańską, wybudujemy miejsca postojowe, ścieżki rowerowe i chodnik. W projekcie jest także budowa ulic Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja (na szerokości Bulwaru) wraz z budową chodników. W zakresie prac jest także budowa parkingu z dwoma zjazdami publicznymi, budowa sieci monitoringu, oświetlenia (w tym parkowego), montaż punktów Wi-Fi, budowa fontanny posadzkowej. Teren bulwaru zagospodarowanie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, donice, stojaki rowerowe, hamaki, stoliki, elementy ozdobne – ramy stalowe oraz elementy zabawowe – trampoliny terenowe, toaleta publiczna).

Będą też nowe nasadzenia. Miasto planuje zasadzić prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów. Zamontuje także budki lęgowe dla ptaków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Port Głogów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.