TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Głosujmy na polskie rzeki!
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.09.2016 13:05:41
Głosujmy na polskie rzeki!

Dzisiaj (1 września) rozpoczęło się głosowanie w konkursie na ?Rzekę roku?. Do wyboru jest 11 finalistek.

Konkurs Rzeka Roku skierowany jest do różnych grup społecznych, aby zainteresować je cennymi przyrodniczo, społecznie, kulturowo rzekami w ich lokalnym środowisku. Organizatorzy ? Klub Gaja, poszukują niezwykłych miejsc nad rzeką, szczególnie istotnych dla przyrody, historii lub kultury danej społeczności lokalnej. Głosowanie na stronie www.rzekaroku.pl/

-?Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos! Wybierz swoją rzekę, zagłosuj i pomóż jej wygrać! Głosowanie trwa od 1 do 29 września. Kliknij w wybraną miniaturkę poniżej, aby poznać rzekę. Możesz oddać głos tylko raz z danego adresu e-mail. Twój głos zostanie zaliczony po kliknięciu w link, który otrzymasz w e-mailu po oddaniu głosu. Klub Gaja zastrzega sobie prawo do usuwania głosów oddanych w nieuczciwy sposób ? piszą organizatorzy na swojej stronie.

Spośród blisko 50 rzek zgłoszonych do udziału w konkursie Rzeka Roku 2016 jury konkursu wybrało 11 rzek finalistek, które powalczą o ten tytuł. Wśród finałowej grupy jest 774 kilometr Wisły, który zgłosiło Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. O tym która rzeka wygra zadecydują internauci w ogólnopolskim głosowaniu.

Rok wcześniej

Rzeką Roku 2015 została Ruda zgłoszona przez Rybnik, a wyniki Konkursu Rzeka Roku 2015 były następujące:

1. Ruda - 5495 głosów

2. Kanał Bydgoski - 5179 głosów

3. Bystrzyca - 1415 głosów

4. Wel - 1169 głosów

5. Barycz - 401 głosów

6. Wisła - 267 głosów

7. Złotna - 186 głosów

8. Czarna Przemsza - 162 głosy

9. Biała Tarnowska - 119 głosów

10. Mała Panew ? 78 głosów

11. Mała Wisła - 56 głosów


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
Gaja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.