TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jak MZK w Chodzieży został śródlądowym armatorem
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.03.2019 19:00:54
Jak MZK w Chodzieży został śródlądowym armatorem fot. UM Chodzież

Do tej pory po jeziorze Miejskim w Chodzieży pływał mały statek spacerowy o nazwie "Chodzieżanka" w barwach lokalnego MOSiR-u. W tym sezonie to się zmieni za sprawą najnowszej inwestycji MZK Chodzież.

Do tej pory po jeziorze Miejskim w Chodzieży pływał mały statek spacerowy o nazwie "Chodzieżanka" w barwach lokalnego MOSiR-u. W tym sezonie to się zmieni za sprawą najnowszej inwestycji MZK Chodzież.

Tym samym Miejski Zakład Komunikacji w Chodzież dołącza do grona "miejskich" armatorów obok Żeglugi Ostródzkiej, KM Szczecinek czy KM Konin, a mieszkańcy zyskają kolejną atrakcję. najprawdopodobniej statek będzie pływał na trasach:

  • Przystań Miejska – Łazienki Chodzieskie

  • Wokół Jeziora Miejskiego

Śródlądowy nabytek

Rejsy będzie obsługiwał statek, który w lutym Miejski Zakład Komunikacji nabył od firmy CKT Ciborowscy S.J. z Augustowa. Przedmiotem zamówienia MZK był używany statek żeglugi śródlądowej - typu trimaran - wraz z przyczepą transportową. Zgodnie z SIWZ- trzykadłubowiec przeznaczony będzie do zarobkowego przewozu osób. Cena zakupu wyniosła 195 121.95 PLN netto, a w przetargu pojawiła się tylko jedna oferta.

Czekamy na pierwszy rejs!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
MZK Chodzież
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.