TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odrzański prom "Bez Granic" w sezonie 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 18.04.2018 14:30:03
Jedyny transgraniczny w Polsce rzeczny prom już działa

Promem przez Odrę i to do … Niemiec. Taka atrakcja czeka w Gozdowicach, gdzie działa jedyny w naszym kraju rzeczny transgraniczny prom - "Bez Granic".

Promem przez Odrę i to do … Niemiec. Taka atrakcja czeka w Gozdowicach, gdzie działa jedyny w naszym kraju rzeczny transgraniczny prom - "Bez Granic".

Po zimowej przerwie, 18 kwietnia ponownie ruszyła rzeczna przeprawa. W 2018 r. między Gozdowicami a niemieckim Güstebieser Loose. Z promu "Bez Granic" korzystać mogą zarówno piesi, rowerzyści, motocykliści, jak i pojazdy o masie nie przekraczającej dwóch ton.

Odrzańska atrakcja turystyczna gminy Mieszkowice działa już od 10 lat. W tym czasie przewieziono już przez Odrę ponad 80 tysięcy pasażerów. Promy kursują jak zawsze od wtorku do niedzieli przez siedem miesięcy w roku.

Przypomnijmy, że pierwsze promowe przejście graniczne na Odrze w Polsce uruchomione zostało 20 października 2007r. Armatorem jest Gmina Mieszkowice. Wartość inwestycji wyniosła ok.1mln 100 tyś. zł, z czego 75% gmina pozyskała z programu Interreg III A.

Prom kursuje od kwietnia do października sześć dni w tygodniu od wtorku do niedzieli, zabiera na pokład 6 samochodów osobowych o masie do 2,25 ton oraz 20 pasażerów.

Średnioroczne z promowego przejścia Gozdowice –Gustebieser Loose korzysta ok. 16 tys. osób i ok. 3,5 pojazdów.


I od razy oferta pracy. Może ktoś się skusi?
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Odra
granica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.