TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018 także na wodzie: Szczeciński tramwaj wodny
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 05.09.2018 14:00:17
Kampania 2018 także na wodzie. Szczecińskie tramwaje wodne

Kandydat PiS na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański zapowiada m.in. szczeciński tramwaj wodny, który połączy północ z południem miasta.

Poprawę dostępności miasta, odbudowę gospodarki morskiej, a także budowę stadionu piłkarskiego - zapowiada w wywiadzie dla PAP kandydat PiS na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański. Jak mówi, gospodarkę morską trzeba postawić w mieście "mocno na nogach".

Jak deklaruje Bartłomiej Sochański:

  • "Przykładowo dla Stoczni Szczecińskiej miasto musi mieć specjalny program podatkowy. Nie można obciążać odradzającej się stoczni najwyższymi stawkami podatku od nieruchomości, bo lepiej jeżeli stocznia zatrudni więcej specjalistów i miasto dostanie część podatków dochodowych od osób tam pracujących, niż gdybyśmy tak po prostu obciążali stocznię wprost najwyższymi podatkami.

  • Przedsiębiorstwa portowe potrzebują też lepszych połączeń drogowych i kolejowych.

  • Modernizacji wymagają szczecińskie nabrzeża. Do centrum Szczecina zawiną chętnie duże statki pasażerskie, ale tylko wtedy, gdy pogłębimy reprezentacyjne nabrzeże przy Wałach Chrobrego.

  • W Szczecinie powinien także pływać tramwaj wodny, łączący w regularnych rejsach północ z południem miasta, oraz małe statki pasażerskie do innych miejscowości nad Odrą, Zalewem Szczecińskim i Bałtykiem."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
tramwaj wodny
Port Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.