TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Wisła powinna łączyć Polaków
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.10.2017 14:18:26
Kampania 2018: Wisła powinna łączyć Polaków

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił, że Wisła powinna łączyć Polaków.

Karczewski, który w poniedziałek w Senacie bierze udział w konferencji "Warszawa wraca nad Wisłę", powiedział, że "być może" będzie kandydatem na prezydenta stolicy.

"Ponieważ taka propozycja praktycznie padła i zastanawiam się nad tym - być może faktycznie podejmę ten trud kampanijny, a później pracę, jako prezydent Warszawy - to powiem (...) że jedną z pierwszych moich myśli, która dotyczyła Warszawy, tego, co należy zrobić w Warszawie, dotyczyła właśnie Wisły, tego co z Wisłą należałoby zrobić, jak ją zagospodarować" - mówił marszałek Senatu. Według niego, ten temat jest "intrygujący, ważny i na pewno bardzo potrzebny".

"Wisła nam się kojarzy - ta warszawska - z Cudem nad Wisłą, z tragicznymi wydarzeniami Powstania Warszawskiego, kiedy Rosjanie nie chcieli pomóc i patrzyli przez Wisłę, na to jak Warszawa krwawi i się wykrwawia. Mamy dług wdzięczności do tej Wisły" - ocenił Karczewski.

Marszałek Senatu przywołał słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który o Wiśle mówił, że "jest to rzeka wszystkich ziem polskich, rzeka naszych dziejów". "Rzeka, milczący świadek życia pokoleń - ich rodzenia się i umierania, ich twórczych wysiłków, związanych z gruntowaniem wszystkiego, co Polskę stanowi, ich zmagań - czasem zmagań na śmierć i życie, ażeby utrzymać i zabezpieczyć to, co ojczyste, co jest wspólnym dorobkiem i wspólnym dziedzictwem" - cytował słowa papieża Polaka, marszałek Senatu.

Według Karczewskiego, "rzeka może dzielić, ale rzeka przede wszystkim powinna łączyć". "Wisła niech nas łączy, niech łączy Warszawę lewobrzeżną i prawobrzeżną, niech łączy nas Polaków, bo to królowa rzek polskich" - zaznaczył.

Marszałek Senatu wspominał również, jak sam z rodzicami często wyjeżdżał na pikniki nad Wisłę. "Spotkaliśmy się tam ze swoją rodziną - pamiętam setki osób na plażach" - mówił.

W konferencji "Warszawa wraca nad Wisłę" udział biorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Środowiska oraz miasta. (PAP)Sprawdź też:
Wisła
kampania

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.