TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Wisła powinna łączyć Polaków
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.10.2017 14:18:26
Kampania 2018: Wisła powinna łączyć Polaków

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Temat zagospodarowania Wisły jest ważny, intrygujący i bardzo potrzebny; mamy dług wdzięczności wobec tej rzeki - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił, że Wisła powinna łączyć Polaków.

Karczewski, który w poniedziałek w Senacie bierze udział w konferencji "Warszawa wraca nad Wisłę", powiedział, że "być może" będzie kandydatem na prezydenta stolicy.

"Ponieważ taka propozycja praktycznie padła i zastanawiam się nad tym - być może faktycznie podejmę ten trud kampanijny, a później pracę, jako prezydent Warszawy - to powiem (...) że jedną z pierwszych moich myśli, która dotyczyła Warszawy, tego, co należy zrobić w Warszawie, dotyczyła właśnie Wisły, tego co z Wisłą należałoby zrobić, jak ją zagospodarować" - mówił marszałek Senatu. Według niego, ten temat jest "intrygujący, ważny i na pewno bardzo potrzebny".

"Wisła nam się kojarzy - ta warszawska - z Cudem nad Wisłą, z tragicznymi wydarzeniami Powstania Warszawskiego, kiedy Rosjanie nie chcieli pomóc i patrzyli przez Wisłę, na to jak Warszawa krwawi i się wykrwawia. Mamy dług wdzięczności do tej Wisły" - ocenił Karczewski.

Marszałek Senatu przywołał słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który o Wiśle mówił, że "jest to rzeka wszystkich ziem polskich, rzeka naszych dziejów". "Rzeka, milczący świadek życia pokoleń - ich rodzenia się i umierania, ich twórczych wysiłków, związanych z gruntowaniem wszystkiego, co Polskę stanowi, ich zmagań - czasem zmagań na śmierć i życie, ażeby utrzymać i zabezpieczyć to, co ojczyste, co jest wspólnym dorobkiem i wspólnym dziedzictwem" - cytował słowa papieża Polaka, marszałek Senatu.

Według Karczewskiego, "rzeka może dzielić, ale rzeka przede wszystkim powinna łączyć". "Wisła niech nas łączy, niech łączy Warszawę lewobrzeżną i prawobrzeżną, niech łączy nas Polaków, bo to królowa rzek polskich" - zaznaczył.

Marszałek Senatu wspominał również, jak sam z rodzicami często wyjeżdżał na pikniki nad Wisłę. "Spotkaliśmy się tam ze swoją rodziną - pamiętam setki osób na plażach" - mówił.

W konferencji "Warszawa wraca nad Wisłę" udział biorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Środowiska oraz miasta. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
kampania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.