TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kino i teatr na barce. W Bydgoszczy
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.08.2018 17:00:14
Kino i teatr na barce. W Bydgoszczy

Rusza projekt "Motyw Rzeka" a barka Lemara zamieni się na kilka dni w teatralną scenę

Rusza projekt "Motyw Rzeka" a barka Lemara zamieni się na kilka dni w teatralną scenę – wszystko przez kulturalno - edukacyjny projekt "Motyw Rzeka", który rozpocznie się w Bydgoszczy już 27 sierpnia. Oprócz zajęć m. in. z dramaturgii czy emisji głosu, będzie też plenerowe kino.

"Motyw Rzeka" to projekt edukacyjno-kulturalny organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "KOD KROWA". Na wodnym szlaku Wrocław, Cigacice, Bydgoszcz zaplanowano szereg warsztatów i wydarzeń kulturalnych w zakresie teatru i filmu. Inspiracją tematyki zajęć są autentyczne historie kapitanów żeglugi śródlądowej.

W każdej miejscowości warsztaty i wydarzenia odbywają się na pokładach dużych jednostek: we Wrocławiu jest to barka Irena, z Cigacicach – Statek Kultury, a w Bydgoszczy – Barka Lemara.

W Bydgoszczy "Motyw Rzeka" rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W pierwszy dzień uczestnicy będą mieć okazję do zapoznania się z tajnikami improwizacji i nauczą się poprawnej dykcji. W kolejnych dniach przygotowano zajęcia m. in. z scenopisarstwa czy improwizacji. Każdy dzień zwieńczony jest pokazem filmowym w kinie plenerowym, w którym prezentowane są materiały dotyczące teatru, m.in. rejestracje spektakli, filmy eksperymentalne.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizatorem "Motywu Rzeki" jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "KOD KROWA"

Program:

27.08.

16:00 – 20:00 – warsztaty z emisji głosu, dykcji i improwizacji, zapoznanie

21:30 – KINO PLENEROWE :: Teatr Usta Usta Republika, spektakl pt. Uczta

28.08

16:00 – 20:00 – warsztaty dramaturgiczne wokół historii kapitańskich – budowanie scenariusza , warsztaty z działań w przestrzeni

21:30 – KINO PLENEROWE :: MOTYW RZEKA – cykl etiud dokumentalnych opowiadających o życiu na rzece

29.08.

16:00 – 20:00 – warsztaty dramaturgiczne i scenograficzne, warsztaty z improwizacji wokół materiału dramaturgicznego

21:30 – KINO PLENEROWE :: Aleksandra Mazoń, film pt. Lato

30.08.

16:00 – 20:00 – przygotowywanie pokazu – działania improwizowane i aktorskie zgodne ze scenariuszem

21:30 – KINO PLENEROWE :: Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, animowane filmy w motywie rzeki i teatru

31.08.

18:00 – pokaz pracy warsztatowej/spotkanie z publicznością

Szczegóły oraz zapisy na warsztaty na stronie www.motywrzeka.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wisła
Port Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.