TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna akcja kampanii Dzielnica Wisła w Warszawie
PAP / INFOSHIP.PL - Opublikowano: 27.07.2018 14:15:35
Kolejny akcja kampanii Dzielnica Wisła w Warszawie

Nad Wisłą pojawiły się nietypowe rysunki: butelek, kubków, niedopałków. To kolejna akcja kampanii Dzielnicy Wisła, która ma promować zachowanie czystości i odpowiedzialne spędzanie czasu na nadwiślańskich brzegach.

Nad Wisłą pojawiły się nietypowe rysunki: butelek, kubków, niedopałków. To kolejna akcja kampanii Dzielnicy Wisła, która ma promować zachowanie czystości i odpowiedzialne spędzanie czasu na nadwiślańskich brzegach. Obrazki można zobaczyć na brzegu od mostu Poniatowskiego do płyty Desantu.

Osiem butelek, dwadzieścia cztery kubki i dwadzieścia niedopałków - takie obrazki od minionego weekendu zdobią nadwiślański brzeg począwszy od mostu Poniatowskiego aż do płyty Desantu na Solcu. Artyści, podążając za sprzątającą służbą brzegową, rysowali w miejscu pozostawionych przez mieszkańców śmieci ich białe "odbicia".

W weekendowe noce o godz. 1 nad Wisłę wkracza ekipa sprzątająca, która zbiera śmieci i opróżnia kosze. Prawie 60-osobowa grupa zebiera w jeden weekend nawet około 30 ton odpadów - informuje stołeczny ratusz, który jest pomysłodawcą kampanii Dzielnica Wisła. Z tego 2,5 tony nie są zbierane wprost z brzegów, chociaż nad Wisłą ustawiono 278 zwykłych koszy, 125 beczek (każda może pomieścić 200 l śmieci) i cztery duże kontenery (każdy na metr sześcienny odpadów). 38 koszy stoi też przy ścieżkach.

Ilość zbieranych przez służbę sprzątającą śmieci zależy od mieszkańców, którzy je tam zostawiają. Dlatego oprócz rysunków śmieci pojawiły się też wykonane białą kredą napisy: "Codziennie ponad 2,5 tony śmieci zamiast w koszu, zostaje nad Wisłą". Akcja rysunkowa ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problem zaśmiecania i promować zachowanie czystości na brzegach rzeki. Inicjatorzy chcą też zachęcić do odpowiedzialnego picia alkoholu.

W ramach kampanii społeczno-informacyjnych nad Wisłą przez cały letni sezon w piątki i soboty chodzą też edukatorzy, którzy rozdają warszawiakom biodegradowalne worki na śmieci i ekopopielniczki, a także przypominają, by po zakończonej zabawie nad Wisłą posprzątać swoje śmieci.

Dzielnica Wisła, zdaniem stołecznego ratusza, stała się nieoficjalnie dziewiętnastą dzielnicą Warszawy. Pod jej szyldem odbywają się nie tylko kampanie edukacyjno-informacyjne, lecz także m.in. wydarzenia sportowe i kulturalne. Celem tej inicjatywy była chęć zmiany nastawienia do warszawskich nadrzecznych terenów jako przestrzeni wspólnej i otwartej na mieszkańców.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rzeka
Wisła
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.