TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Korea: Wyroki ws. katastrofy promu Sewol
INTERIA, AFP InfoShip.pl - Opublikowano: 12.05.2015 18:06:46

Sąd apelacyjny w Korei Południowej utrzymał wyrok skazujący ws. szefa firmy-operatora promu Sewol, który zatonął w kwietniu ubiegłego roku.

Sąd apelacyjny w Korei Południowej utrzymał wyrok skazujący ws. szefa firmy-operatora promu Sewol, który zatonął w kwietniu ubiegłego roku. Złagodzono natomiast wysokość kary: Kim Han-Sik spędzi w więzieniu siedem, a nie dziesięć lat, jak pierwotnie zasądzono - podała agencja AFP. Zlokalizowany w Gwangju sąd zgodził się z wyrokiem sądu niższej instancji. Kim Han-Sik został uznany winnym nadużyć, które doprowadziły do śmierci 304 osób - w większości uczniów szkół średnich. Prom był przeładowany z powodu nielegalnych renowacji, zleconych przez szefostwo, które miały zwiększyć liczbę miejsc dla pasażerów. Sąd utrzymał karę bezwzględnego więzienia (lub w zawieszeniu) dla pięciu innych pracowników kierowanej przez Kim Han-Sika spółki Chonghaejin Marine Corporation. Jednej osobie złagodzono wyrok.

Prezes firmy zwrócił się do sądu z prośbą o ponowne rozpatrzenie oskarżenia o spowodowanie śmierci pasażerów, argumentując, że był tylko pracownikiem spółki, należącej do Yoo Byung-Euna, który miał mieć decydujący głos w prowadzeniu firmy. Apel Kim Han-Sika został jednak odrzucony. Sąd uznał, że ponosi on wspólną odpowiedzialność wraz z innymi przedstawicielami spółki i członkami załogi promu Sewol. Sąd zdecydował jednak o zmniejszeniu z dziesięciu do siedmiu lat więzienia kary dla prezesa firmy, uznając, że podejmował on decyzje na polecenie Yoo Byung-Euna, a nie z chęci wzbogacenia się. Właściciel spółki został w ubiegłym roku zamordowany.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Korea
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.