TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Korea: Wyroki ws. katastrofy promu Sewol
INTERIA, AFP InfoShip.pl - Opublikowano: 12.05.2015 18:06:46

Sąd apelacyjny w Korei Południowej utrzymał wyrok skazujący ws. szefa firmy-operatora promu Sewol, który zatonął w kwietniu ubiegłego roku. Złagodzono natomiast wysokość kary: Kim Han-Sik spędzi w więzieniu siedem, a nie dziesięć lat, jak pierwotnie zasądzono - podała agencja AFP. Zlokalizowany w Gwangju sąd zgodził się z wyrokiem sądu niższej instancji. Kim Han-Sik został uznany winnym nadużyć, które doprowadziły do śmierci 304 osób - w większości uczniów szkół średnich. Prom był przeładowany z powodu nielegalnych renowacji, zleconych przez szefostwo, które miały zwiększyć liczbę miejsc dla pasażerów. Sąd utrzymał karę bezwzględnego więzienia (lub w zawieszeniu) dla pięciu innych pracowników kierowanej przez Kim Han-Sika spółki Chonghaejin Marine Corporation. Jednej osobie złagodzono wyrok.

Prezes firmy zwrócił się do sądu z prośbą o ponowne rozpatrzenie oskarżenia o spowodowanie śmierci pasażerów, argumentując, że był tylko pracownikiem spółki, należącej do Yoo Byung-Euna, który miał mieć decydujący głos w prowadzeniu firmy. Apel Kim Han-Sika został jednak odrzucony. Sąd uznał, że ponosi on wspólną odpowiedzialność wraz z innymi przedstawicielami spółki i członkami załogi promu Sewol. Sąd zdecydował jednak o zmniejszeniu z dziesięciu do siedmiu lat więzienia kary dla prezesa firmy, uznając, że podejmował on decyzje na polecenie Yoo Byung-Euna, a nie z chęci wzbogacenia się. Właściciel spółki został w ubiegłym roku zamordowany.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
Korea

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.