TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszałek wraca na Jamno, a MZK myśli o nowym statku
- Opublikowano: 18.06.2019 12:30:26
Koszałek wraca na Jamno, a MZK myśli o nowym statku

Od czwartku (20 czerwca) do 1 września br. na wody jeziora Jamno wypłynie tramwaj wodny "Koszałek".

Od czwartku (20 czerwca) do 1 września br. na wody jeziora Jamno wypłynie tramwaj wodny "Koszałek".

Statek będzie pływa codziennie do dwóch przystanków na osiedlu Unieście w nadbałtyckim Mielnie. Chętni na rejsy przez jezioro Jamno mogą najpierw dotrzeć autobusem MZK Koszalin linii nr 3. do przystani na osiedlu Jamno – Łabusz.

Stąd tramwaje wodne w dni powszednie startują o godzinach: 10.10, 12.50, 15.20 i 17.50, a w sobotę i niedzielę – co dwie godziny od 10.30 (ostatni o 18.30).

Koszałek mieści maksymalnie 65 pasażerów. Można przewieźć tez rowery, ale tylko 10. To kosztuje dodatkowe 2 złote za sztukę, a za pełny kurs zapłacimy 18 zł za bilet normalny. W cenniku są też bilety rodzinne i grupowe.

Będzie nowy tramwaj

To nie koniec dobrych informacji dla osób, które nie chcą stać w korkach samochodowych na krajowej "jedenastce" i wola wodny transport. Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie chce kupić kolejny statek pasażerski - tym razem na 100 osób i z miejscami na rowery. MZK za moment głosi na niego przetarg.

Nowy tramwaj wodny ma przewozić pasażerów z Koszalina do Mielna przez jezioro Jamno już w kolejnym sezonie. Statek tym samym zastąpi autobus linii nr 1.

Natomiast MZK nie zrezygnuje z Koszałka i dywersyfikuje te usługi: Rejs Koszałkiem ma charakter wycieczki po jeziorze, a tramwaj wodny będzie pełnił funkcję komunikacyjną.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Koszalin
Koszałek
MZK Koszalin