TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszaliński tramwaj wodny w sezonie 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.05.2018 10:53:31
Koszaliński tramwaj wodny w sezonie 2018

W tym sezonie statek pasażerski Koszałek - czyli koszaliński tramwaj wodny na jeziorze Jamno - rozpocznie rejsy w dniu 16.06.2018 r. i będzie je realizował do 26.08.2018 r.

W tym sezonie statek pasażerski Koszałek - czyli koszaliński tramwaj wodny na jeziorze Jamno - rozpocznie rejsy w dniu 16.06.2018 r. i będzie je realizował do 26.08.2018 r., czyli podobnie jak w poprzednich latach.

Rozkład rejsów pozostaje niezmieniony, tj. taki sam jak w roku ubiegłym. Rejsy będą skorelowane z linią komunikacji miejskiej nr 6. Niestety, bilety jeszcze w tym roku będą oddzielnie na przejazd autobusem i na rejs statkiem.

Operatorem statku jest niezmiennie MZK Koszalin - jedna z czterech firm autobusowych w Polsce - obok KM Szczecinek, MZK Piła i ZKM Ostróda - wykonujących także transport wodny.

Przypomnijmy, że bezpośredni dojazd do Przystani Jamno jest możliwy autobusem linii nr 3 z przystanku Armii Krajowej/Bank (w dni powszechne) i Niekłonice (w weekendy).


Statek "Koszałek" został zaprojektowany według wszelkich europejskich norm bezpieczeństwa z przeznaczeniem do żeglugi po jeziorze Jamno. Napęd statku stanowią ekologiczne, elektryczne silniki prądu stałego zbudowane jako dwie niezależne instalacje, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

"Koszałek" może zabrać na swój pokład rowery, jednak ich ilość będzie ograniczona (ok. 5-6 sztuk). Z kolei maksymalna liczba pasażerów to 65 pas, w tym 2-3 wózki inwalidzkie. Poniżej  dane techniczne statku:

  • Długość: 19,45 m

  • Szerokość: 4,35 m

  • Wysokość: 4,9 m

  • Zanurzenie: 0,6 m

  • Ilość pasażerów: 65 pas. w tym 2-3 wózki inwalidzkie


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Koszałek
MZK Koszalin
  • Bartek Mrozek – 09.05.2018

    Ciekawe czy Koszałek w ogóle wypłynie, skoro Jamno wyschło już o pół metra, gdzie średnia głębokość jeziora to 1,4m...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.