TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowski Tramwaj Wodny ruszył w sezon 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 07.05.2018 18:00:57
Krakowski Tramwaj Wodny ruszył w sezon 2018

Od 1 maja można skorzystać z Krakowskiego Tramwaju Wodnego, który pływa między Galerią Kazimierz a Salwatorem oraz z Dąbia do Tyńca.

Od 1 maja można skorzystać z Krakowskiego Tramwaju Wodnego, który pływa między Galerią Kazimierz a Salwatorem oraz z Dąbia do Tyńca.

Dwie trasy Krakowskiego Tramwaju Wodnego przebiegają tuż obok najważniejszych zabytków miasta, z pokładu tramwaju można zobaczyć Bulwary Wiślane, Wzgórze wawelskie, Kopiec Kościuszki. Trasa do Tyńca to również widok na Bielański Park Krajobrazowy i Zamek Przegorzały. To:

  • Trasa Kazimierz – Wawel - Salwator / Ceny biletów: Bilet normalny 12 zł. Bilet ulgowy 10 zł.

  • Trasa: Kraków - Tyniec / Ceny biletów: Bilet normalny 35 zł. Bilet ulgowy 30 zł.

Cena normalnego biletu na pierwszej linii podrożała w stosunku do 2017 roku o dwa złote. Natomiast bez zmian pozostała opłaty za możliwość przepłynięcia z Dąbia do Tyńca.


Operatorem KTW, na podstawie umowy z Gminą Miejską Kraków jest firma "Aqua Fun". Przewoźnik dysponuje jednostkami przewożącymi do 12 pasażerów, oraz statkiem mogącym pomieścić do 90 pasażerów. Pływa codziennie w godz. 10.00-18.45 od 1 maja do 30 września.

Krakowski Tramwaj Wodny, jako element projektu "Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie", rozpoczął działalność 22 czerwca 2009 roku. Realizacja pomysłu stała się możliwa dzięki pozyskaniu środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej, a ściślej - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Oprócz wyznaczenia 10-kilometrowej trasy, przedsięwzięcie objęło swym zakresem budowę infrastruktury: wyznaczono miejsca przystankowe i stanowiska cumownicze. Wartość projektu wyniosła ponad 2,8 mln zł, z czego ok. 1,8 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Wisła
Port Kraków
  • Piotr Garbicz – 08.05.2018

    Krzysiek Bobek a propo robienia zdjęć tramwają to takiego na pewno nie masz

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.