TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Laguna i Zefir po raz szósty wypłyną na Odrę. Sezon 2019
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 11.03.2019 16:00:37
Laguna i Zefir po raz szósty wypłyną na Odrę. Sezon 2019; fot. UM Nowa Sól

Lubuskie, samorządowe statki wycieczkowe gotowe do sezonu wodniackiego. Start z początkiem kwietnia.

Samorządowe statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna", po zimowej przerwie z początkiem kwietnia rozpoczną regularne kursy po Odrze. Dla wycieczkowców będzie to szósty sezon turystyczny. Do tej pory obie jednostki gościły na swoich pokładach prawie 100 tys. pasażerów.

Jak poinformował PAP prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów w Nowej Soli (Lubuskie) - armatora statków - Łukasz Kozłowski, w tym roku, oprócz oferty "standardowej" obejmującej cykliczne rejsy po wybranych odcinkach rzeki, będą także nowości.

-"W trakcie sezonu będzie można na statkach np. pośpiewać podczas karaoke, potańczyć tango, pobawić się na dyskotece, zagrać w gry planszowe, spotkać się z podróżnikami, wziąć udział w warsztatach zielarskich, nauczyć się pierwszej pomocy czy dowiedzieć się o tym, jak zadbać o swoje zdrowie" – powiedział Kozłowski.

Dodał, że najmłodsi adepci turystyki wodnej będą mogli wziąć udział w cyklu warsztatów kreatywnych, rejsów z animacjami, dowiedzieć się o bezpieczeństwie na wodzie, posłuchać bajek czytanych przez "znanych i lubianych", czy wreszcie poznać lepiej historię i atrakcje swojego regionu podczas rejsów z przewodnikiem.

Dodatkowo, armator planuje kontynuację sprawdzonych i popularnych formatów, takich jak rejsy z produktami regionalnymi czy dla amatorów rowerowych wycieczek. Będą także rejsy do małych przystani, wzbogacone o zwiedzanie lokalnych atrakcji, winnic czy degustacje regionalnych przysmaków.

Do końca października

Sezon 2019 potrwa do końca października. Harmonogram rejsów i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Odra dla Turystów.

Na odcinku Środkowej Odry statki mają do dyspozycji dziewięć portów i dziesięć małych przystani, gdzie można będzie zacumować, wyjść czy wejść na statek. Miejsca te są także dostępne dla wszystkich innych amatorów turystyki wodnej, jak i "rasowych" wodniaków.

Bliźniacze statki mają 25 metrów długości i mogą zabrać ok. 90 pasażerów i kilkanaście rowerów. Linia Środkowej Odry jest podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty rzeczne i przystanie między Krosnem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a "Laguna" pływa między portami w Głogowie i Cigacicach.

Członkami Stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli będącego armatorem obu statków są samorządy: Nowej Soli (miasta i gminy wiejskiej), Bytomia Odrzańskiego, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Głogowa (woj. dolnośląskie), Siedliska, Otynia, Bojadeł, Zaboru, Czerwieńska i Cybinki. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
Odra
Lubuskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.