TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linia Świnoujście-Bornholm w ofercie Polferries
InfoShip.pl - Opublikowano: 10.05.2018 10:16:08
Linia Świnoujście-Bornholm w ofercie Polferries

30 czerwca Polferries uruchomi wakacyjne połączenie Świnoujście-Bornholm.

30 czerwca prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - Cracovia zabierze na duńską wyspę pierwszych pasażerów.

W kwietniu prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbył techniczny rejs do portu w Rønne na Bornholmie. Wszystko poszło zgodnie z planem i 30 czerwca Cracovia zabierze na duńską wyspę pierwszych pasażerów.

Cracovia będzie pływać ze Świnoujścia do Rønne w każdą sobotę sezonu wakacyjnego. Czyli od 30 czerwca do 25 sierpnia włącznie. Podróż w jedną stronę będzie trwała 5 godzin. Ze Świnoujścia prom wyruszy o godzinie 10, by dotrzeć na miejsce o 15. W drogę powrotną wypłynie o 18 i przy nabrzeżu nad Świną będzie o 23.

- Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów - powiedział Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Prom Cracovia został kupiony przez PŻB w 2017 r. Przeszedł remont w szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia", który przedłużył się o trzy miesiące i trwał aż do września. Jednorazowo na pokład może zabrać 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, cafeteria, pub, fotele lotnicze, kącik dziecięcy oraz sklep. Cracovię zbudowano w 2002 r.

Charakterystyczna dla promu jest kolorowa grafika na dziobie jednostki. Graffiti przedstawiające wieloryba nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Grafika ma blisko 1000 m kw. Do jej stworzenia potrzebne było 275 litrów farby w 8 kolorach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Polferries
Port Świnoujście
Dania
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.