TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotos i Remontowa LNG chcą budować pilotażowy system dystrybucji LNG
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 26.01.2018 12:31:09
Lotos i Remontowa LNG chcą budować pilotażowy system dystrybucji LNG

Grupa Lotos i Remontowa LNG Systems podpisały list intencyjny ws. budowy pilotażowego systemu dystrybucji LNG – podał Lotos.

Grupa Lotos i Remontowa LNG Systems podpisały list intencyjny ws. budowy pilotażowego systemu dystrybucji LNG – podał Lotos. Współpraca ma umożliwić dystrybucję LNG np. transportem kolejowym i śródlądowym. Realizacja programu będzie współfinansowana z funduszy UE.

Lotos poinformował w czwartek, że "Grupa Lotos i Remontowa LNG Systems podpisały list intencyjny w sprawie budowy pilotażowego systemu dystrybucji LNG".

Spółka wyjaśniła, że projekt "obejmuje zaprojektowanie, budowę i przeprowadzenie badań pilotażowej stacji dokującej". Realizacja projektu będzie współfinansowana ze środków UE w ramach programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Zaznaczono, że "niezależnie od dotacji Remontowa LNG Systems opracowała koncepcję wykorzystania kontenerów LNG do bunkrowania statków".

Cytowany w komunikacie prezes Zarządu Remontowa LNG Systems sp. z o.o., Krzysztof Gerowski przyznał, że spółka szukała "partnera strategicznego, który ma niezbędne kompetencje i jest zainteresowany realizacją dostaw, sprzedażą i dystrybucją LNG do klientów końcowych oraz pełnieniem roli operatora tego systemu".

"Grupa Lotos jest zainteresowana realizacją projektów wykorzystania oraz dystrybucji LNG na rynek lądowy i morski" – zapewnił wiceprezes Zarządu ds. strategii i rozwoju., Grupy Lotos S.A., Mateusz Aleksander Bonca. Zwrócił uwagę, że "przedsięwzięcie wpisuje się w strategię rozwoju grupy kapitałowej". "Lotos dąży do uzyskania pozycji lidera we wdrażaniu paliw alternatywnych nowej generacji, do których zalicza się CNG i LNG" – dodał

Zapowiedziano, że współpraca spółek "umożliwi dalszą dystrybucję LNG, przy wykorzystaniu wszystkich możliwych środków transportu". Chodzi o wykorzystanie, nieeksploatowanych do tej pory w tych celach transportów: kolejowego, śródlądowego i morskiego. Zakłada się, że dodatkową funkcjonalnością stacji będzie możliwość tankowania L-CNG.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lotos
Remontowa
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.