TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małe wycieczkowce w Basenie Prezydenta w Gdyni
InfoShip.pl - Opublikowano: 24.09.2017 22:56:04
Małe wycieczkowce w Basenie Prezydenta w Gdyni (foto: gdynia.pl)

Kiedy w przyszłym roku Dar Młodzieży wyruszy w podróż dookoła świata i zwolni miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, to uwielbiane przez mieszkańców i turystów wycieczkowce zacumują na jego miejscu.

Kiedy w przyszłym roku Dar Młodzieży wyruszy w podróż dookoła świata i zwolni miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, to uwielbiane przez mieszkańców i turystów wycieczkowce zacumują na jego miejscu. Takie posunięcie jest związane z rozbudową portu.

To, że mniejsze wycieczkowce pojawią się przy Nabrzeżu Pomorskim, na pewno ucieszy tych mieszkańców i turystów, którym Nabrzeże Francuskie było nie po drodze. Statki pasażerskie będą na wyciągnięcie ręki i aparatu fotograficznego.

W tym czasie gdyński port będzie pracował na miano głębokowodnego. Zostanie wybudowana nowa obrotnica, a tor wodny zostanie pogłębiony. Dzięki inwestycji do gdyńskiego portu wpłyną statki o długości do 400 metrów. W latach 2018-2020 tor zostanie pogłębiony do 17 m i poszerzony do 280 m. W planach jest także przebudowa nabrzeży przy Kanale Portowym, poszerzenie do ok. 140 m wejścia wewnętrznego portu oraz pogłębienie do 16 m akwenów wewnątrz portu. Zarząd Morskiego Portu Gdynia pracuje również nad koncepcją Portu Zewnętrznego. W ramach prac miałby powstać terminal pasażerski i kontenerowy.Sprawdź też:
Gdynia
port

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.