TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małe wycieczkowce w Basenie Prezydenta w Gdyni
InfoShip.pl - Opublikowano: 24.09.2017 22:56:04
Małe wycieczkowce w Basenie Prezydenta w Gdyni (foto: gdynia.pl)

Kiedy w przyszłym roku Dar Młodzieży wyruszy w podróż dookoła świata i zwolni miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, to uwielbiane przez mieszkańców i turystów wycieczkowce zacumują na jego miejscu.

Kiedy w przyszłym roku Dar Młodzieży wyruszy w podróż dookoła świata i zwolni miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, to uwielbiane przez mieszkańców i turystów wycieczkowce zacumują na jego miejscu. Takie posunięcie jest związane z rozbudową portu.

To, że mniejsze wycieczkowce pojawią się przy Nabrzeżu Pomorskim, na pewno ucieszy tych mieszkańców i turystów, którym Nabrzeże Francuskie było nie po drodze. Statki pasażerskie będą na wyciągnięcie ręki i aparatu fotograficznego.

W tym czasie gdyński port będzie pracował na miano głębokowodnego. Zostanie wybudowana nowa obrotnica, a tor wodny zostanie pogłębiony. Dzięki inwestycji do gdyńskiego portu wpłyną statki o długości do 400 metrów. W latach 2018-2020 tor zostanie pogłębiony do 17 m i poszerzony do 280 m. W planach jest także przebudowa nabrzeży przy Kanale Portowym, poszerzenie do ok. 140 m wejścia wewnętrznego portu oraz pogłębienie do 16 m akwenów wewnątrz portu. Zarząd Morskiego Portu Gdynia pracuje również nad koncepcją Portu Zewnętrznego. W ramach prac miałby powstać terminal pasażerski i kontenerowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
port
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.