TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowiecki rejs przez historię Wisły
InfoShip.pl - Opublikowano: 03.10.2017 15:20:09 1 komentarz
Mazowiecki rejs przez historię Wisły

Mieszkańcy Płocka mieli okazję popłynąć w niezwykły rejs – statek "Marianna" zabrał ich w podróż w czasie. Mogli poznać historię Wisły.

Wyprawę – w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły – zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Juventa Mazowsze". Zaprosiło na pokład statku wycieczkowego 200 mieszkańców Płocka i okolic. Statek "Marianna" popłynął w górę rzeki, a pokład zamienił się w scenę.

I wodniacy, i flisacy

Zaproszeni przez organizatorów aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jana Szaniawskiego w Płocku, wspomagani przez wodników, przygotowali przedstawienie opowiadające o historii i znaczeniu Wisły dla Mazowsza. Prezentowali tradycje związane z żeglugą w tych okolicach – wodniackie i flisackie.

– To było specjalne przedstawienie, przygotowane na ten rejs – tłumaczy prezes stowarzyszenia "Juventa Mazowsze" Michał Bury. – Chcieliśmy w ten sposób włączyć się w obchody Roku Rzeki Wisły. Współpracowaliśmy przy tym z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Będzie nowy szlak

Stowarzyszenie istnieje od 2008 roku, a w najbliższym czasie planuje ukończyć szlak rowerowy z Płocka do Sierpca i organizuje Aquathlon Ziemi Płockiej. Rejs dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a wśród gości znaleźli się m.in. marszałek Adam Struzik i dyrektor Delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek.Sprawdź też:
Wisław
Port Płock
  • FRanek – 05.10.2017

    Popłynęła "Marianna", a na zdjęciu Wanda". Ciekawe. Gdybym ilustrował swoje teksty w miesięczniku z którym współpracuję zdjęciami nieadekwatnymi do tekstu, to by mi Naczelny łeb urwał - i miałby rację.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.