TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowiecki rejs przez historię Wisły
InfoShip.pl - Opublikowano: 03.10.2017 15:20:09 1 komentarz
Mazowiecki rejs przez historię Wisły

Statek wycieczkowy "Marianna" zabrał 200 mieszkańców Płocka oraz okolic i popłynął w górę rzeki, a pokład zamienił się w scenę.

Mieszkańcy Płocka mieli okazję popłynąć w niezwykły rejs – statek "Marianna" zabrał ich w podróż w czasie. Mogli poznać historię Wisły.

Wyprawę – w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły – zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Juventa Mazowsze". Zaprosiło na pokład statku wycieczkowego 200 mieszkańców Płocka i okolic. Statek "Marianna" popłynął w górę rzeki, a pokład zamienił się w scenę.

I wodniacy, i flisacy

Zaproszeni przez organizatorów aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jana Szaniawskiego w Płocku, wspomagani przez wodników, przygotowali przedstawienie opowiadające o historii i znaczeniu Wisły dla Mazowsza. Prezentowali tradycje związane z żeglugą w tych okolicach – wodniackie i flisackie.

– To było specjalne przedstawienie, przygotowane na ten rejs – tłumaczy prezes stowarzyszenia "Juventa Mazowsze" Michał Bury. – Chcieliśmy w ten sposób włączyć się w obchody Roku Rzeki Wisły. Współpracowaliśmy przy tym z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Będzie nowy szlak

Stowarzyszenie istnieje od 2008 roku, a w najbliższym czasie planuje ukończyć szlak rowerowy z Płocka do Sierpca i organizuje Aquathlon Ziemi Płockiej. Rejs dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a wśród gości znaleźli się m.in. marszałek Adam Struzik i dyrektor Delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisław
Port Płock
  • FRanek – 05.10.2017

    Popłynęła "Marianna", a na zdjęciu Wanda". Ciekawe. Gdybym ilustrował swoje teksty w miesięczniku z którym współpracuję zdjęciami nieadekwatnymi do tekstu, to by mi Naczelny łeb urwał - i miałby rację.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.