TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ministerstwo rozmawia z małymi portami
InfoShip.pl - Opublikowano: 08.07.2016 13:13:11
Ministerstwo z małymi portami

Paweł Brzezicki z MGMiŻŚ spotkał się z zarządami małych portów. Rozmowy dotyczyły strategii rozwoju portów do 2022r. z perspektywą do roku 2030.

Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej żeglugi śródlądowej spotkał się z przedstawicielami gmin i zarządów małych portów, przystani oraz urzędów morskich. Rozmowy dotyczyły strategii rozwoju portów do 2022r. z perspektywą do roku 2030.

Dyskutowano między innymi o kwestiach technicznych dotyczących infrastruktury i dostępu do nabrzeży, własnościowych odnośnie terenów portowych oraz sytuacji finansowej podmiotów zarządzających portami i przystaniami.

Uczestnicy podkreślili, iż atutem portów jest ich wielofunkcyjność, pozwalająca kierować oferty do rybaków, żeglarzy, przedsiębiorców czy turystów.

Sygnalizowali też wiele potrzeb. Porty pełnić mogą rolę stymulatorów rozwoju całego ich otoczenia gospodarczego. Aby tak było, trzeba wykorzystać ich potencjał, doinwestować, zapewnić odpowiednią głębokość torów wodnych, modernizować falochrony, nabrzeża portowe.

Minister Brzezicki dziękując wszystkim za cenne uwagi i sugestie podkreślił, iż będą wykorzystane przy opracowywaniu strategii rozwoju małych i średnich portów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ
port
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.